$
מחפשי עבודה

בחנו את עצמכם: האם אתם עובדים גרועים?

מכירים את העובדים האלו שתמיד מאחרים, אוהבים לרכל, פחות פרודקטיביים מעמיתיהם או בטוחים שהם הכי חכמים במשרד? אולי העובדים האלו הם אתם

שירות כלכליסט 19:0824.02.14

זה חשוב ומועיל להיות בעלי ביטחון והערכה עצמית במקום העבודה, אך עודף ביטחון עצמי עלול להוביל לכך שתתוייגו כ"עובד הבעייתי". אם אתם נוטים להעריך את עצמכם יתר על המידה או שפשוט אין לכם שום מושג כיצד אתם נתפסים על ידי הבוסים והעובדים האחרים, ייתכן שאתם מושכים מטה את הצוות כולו מבלי להיות מודעים לכך אפילו.

מעוניינים לגלות האם אתם אלו ששאר העובדים פשוט לא סובלים? באתר ביזנס אינסיידר הרכיבו רשימה שתאפשר לכם לגלות:

 

1. אתם תמיד מאחרים

יכול להיות שאתם פשוט איטיים יותר בבקרים או שהתור במקום שבו אתם קונים אוכל בצהריים מאריך את ההפסקה שלכם בעשר דקות, או אפילו ששיחות חשובות תמיד מתקבלות אצלכם בדיוק לפני פגישות. לא משנה מה ההסבר, התירוצים לא יועילו למוניטין שלכם. ניהול זמן כושל יגרום לכם להיתפס כאנוכיים, מזלזלים, לא מהימנים ולא מאורגנים.

 

2. אתם ממציאים הרבה תירוצים

אנשים בהחלט שמים לב אם יש לכם יותר תירוצים לגבי מדוע לא עשיתם משהו מאשר מטלות שבאמת ביצעתם. אם במהלך היום אכן עולות בעיות שאינכם יכולים לפתור, יידעו באופן מיידי וכנה את הבוסים ושאר העובדים.

 

ג'ניפר אניסטון כרייצ'ל גרין מ'חברים'; ממציאים הרבה תירוצים? ג'ניפר אניסטון כרייצ'ל גרין מ'חברים'; ממציאים הרבה תירוצים? צילום מסך: Youtube

 

3. אתם מתלוננים על משימות לא מתוכננות

אף אחד לא אוהב כשנופלת עליו עבודה נוספת בהפתעה, אך אם אתם מפגינים באופן קבוע את חוסר הסיפוק שלכם באמצעות תלונות או אפילו סירוב ברור לבצע את המשימה, אתם תתפסו כבעלי מוסר עבודה לקוי.

 

4. אתם אוהבים לרכל

קשה לעיתים לעמוד בפיתוי לגלות מידע נוסף על החברים לעבודה, ויש משהו מזכך בשיתוף הבעיות האישיות עם שאר העובדים. אך בשלב מסוים שמועות ותלונות יתלוו באופן מיידי לשם שלכם, ותאבדו את הכבוד של חבריכם לעבודה.

 

5. אתם בטוחים שאתם הכי חכמים במשרד

גם אם נצא מנקודת הנחה שאתם אכן מבריקים כפי שאתם חושבים שאתם, עליכם לזכור שאתם בכל זאת חלק מצוות. עובדים יהירים שאינם מכבדים את ההיררכיה הארגונית לא ישרדו הרבה זמן.

 

6. אינכם מאמינים בערכים של החברה

אם אתם מביעים באופן קבוע הערות עוקצניות לגבי החברה ומה שהיא מייצגת, החברים לעבודה יתקשו לסמוך על שיקול הדעת שלכם בכל הקשור לקבלת החלטות . אם אתם מפרידים עצמכם מהחברה, המעסיק יבחין בכך בסופו של דבר ועשוי להיפרד מכם.

 

7. אתם הרבה פחות פרודוקטיביים מהעמיתים שלכם

אם הבוס שלכם משקיע בכם יותר זמן מאשר בשאר העובדים, ואם אתם נזקקים כל הזמן לעזרה מצד העובדים האחרים, המעסיק שלכם עשוי בסופו של דבר להחליט שהניסיונות לשפר את הביצועים שלכם הם פשוט בזבוז זמן.

 

8. שאר העובדים אינם נהנים לעבוד איתכם

אם אתם מרגישים ששאר העובדים במשרד מתחמקים מיצירת קשר עין איתכם, או שנראה שהם אינם חשים בנוח לעבוד איתכם על פרויקט, ייתכן שהסיבה היא שהם מפחדים מכם או שהם תייגו אתכם כמי שקשה לעבוד איתם. אם אתם אגרסיביים או שתלטניים מדי אתם תיתפסו כ"זאב בודד", שאיש אינו מעוניין להתעסק איתו.

 

9. אתם מתנצלים באופן קבוע בפני לקוחות

 או שיכול להיות שהבוס שלכם נאלץ לעשות זאת במקומכם. כולם טועים לפעמים, אך אם נראה שהלקוחות מתלוננים באופן קבוע על העבודה שלכם, המעסיק שלכם עשוי להחליט שלא משתלם לו להמשיך להעסיק אתכם.

 

10. אתם לא מוכנים לקבל את התשובה "לא"

אם אתם מוצאים עצמכם מגנים על הרעיון שלכם גם לאחר ששאר העובדים הביעו הסתייגויות, תיחשבו ככל הנראה לבעייתיים. לעיתים עדיף פשוט לשחרר ולוותר לטובת הצוות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x