שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בג"ץ ידון בהרכב מורחב בביטול חובת הפרישה מעבודה בשל גיל

השופטים הוציאו צו על התנאי המורה למדינה לנמק מדוע לא יבוטל סעיף החוק שכופה פרישה לפנסיה בגיל 67

משה גורלי 12:1812.02.14

בג"ץ קבע שהעתירה לביטול חובת הפרישה בשל גיל תידון בהרכב מורחב, בנוסף הוציאו השופטים - הנשיא אשר גרוניס, עדנה ארבל ודפנה ברק-ארז - צו על התנאי המורה למדינה לנמק מדוע לא יבוטל סעיף החוק שכופה פרישה לפנסיה בגיל 67. 

כך נקבע הבוקר (ד') בדיון בעתירה שהגישו הפרופסורים משה גביש, אסא כשר ומרדכי שגב, אליהם הצטרפה פרופ' רות בן-ישראל, באמצעות עו"ד שושנה גביש.

 

הנשיא גרוניס טרח לציין שאין להסיק אוטומטית מהחלטות אלה לסיכויי קבלת העתירה בסופו של דבר: "אנו נוציא פה צו על תנאי אך שיהיה ברור שאנו מוציאים אותו בשל חשיבות הסוגיה יותר מאשר אנו סבורים שיש לקבל את העתירה. פשוט השאלה שמתעוררת היא שאלה חשובה".

 

פרופ' אסא כשר פרופ' אסא כשר צילום: תומריקו

 

בהחלטתם קבעו השופטים כי סעיפי העתירה המתייחסים לחוקת הגמלאות של הטכניון, מקום העבודה של העותרים, (ולחובת הפרישה מן הטכניון) יידונו בנפרד בבית הדין לעבודה.

 

בתגובה להחלטת בג"ץ אמרה עו"ד שושנה גביש: "אנו שמחים על כך שבית המשפט העליון ידון לעומק ובאופן מורחב בסוגיית חובת הפרישה בישראל, היוצרת אפליה ופגיעה קשה באוכלוסיית המבוגרים במדינת ישראל. המצב החוקתי הנוכחי יוצר עוול נוראי וצריך למחוק מספר החוקים את ההוראה הזו. כנגד אפליה נגד מבוגרים יש להילחם בדיוק כפי שנלחמים באפליה נגד נשים ונגד מיעוטים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x