$
בארץ

בחינת הביקורת בחשבונאות בשבוע הבא אבל הלשכה טרם הוציאה את ספרי העזר

הספרים שאזלו משמשים כחומר עזר המותר בשימוש בבחינה. מתמחה בחשבונאות: "מדובר בספר הכולל עדכונים מהותיים". לשכת רואי החשבון: בעקבות פניית נבחנים - החל ממחר ניתן לרכוש את החוברת המשלימה

הדר קנה 18:2001.08.13
אם מבחן הסמכה לא מספיק מלחיץ עבור הסטודנטים לחשבונאות, השבוע נוספה עוד סיבה ללחץ. הספרים לבחינה בביקורת מתקדמת אזלו למרות שהבחינה אמורה להתקיים ביום שני הקרוב והסטודנטים טרם קיבלו מענה מלשכת רואי החשבון שאמונה על מתן החומר המקצועי.

 

הסמכה לרואה חשבון מחייבת הצלחה בשתי בחינות של מועצת רואי החשבון: חשבונאות פיננסית, שבה שיעור העוברים גבוה יחסית, כ־80% בממוצע; ובחינת ביקורת, שבה שיעור העוברים הממוצע הוא 60%. כמו כן, נדרש ציון עובר בשתי הבחינות לקבלת הסמכה.

 

נבחנים בבחינה (ארכיון) נבחנים בבחינה (ארכיון) צילום: אי פי אי

 

הספרים שאזלו משמשים כחומר עזר מותר בשימוש בבחינה. הספרים התעדכנו ב־2013, כך שאם ישתמשו הנבחנים במהדורה מהשנה הקודמת, עדיין יהיה חסר בה חלק מהחומר.

 

בדרך כלל מוסד הלימוד מספק את ספרי העזר לסטודנטים, ומי שניגש למבחן לראשונה קיבל את הספר כרגיל. הבעיה נוצרה לגבי מי שניגש לבחינה חוזרת ושאמור לקבל את הספר מלשכת רואי החשבון.

 

אמיר, מתמחה בחשבונאות הניגש לבחינה בשנית אמר ל"כלכליסט" כי "בשבועות האחרונים מתנהלת מלחמה שלנו מול הלשכה שאמורה לספק לנו את הספרים ועדיין לא הוציאה אותם למרות שמועד הבחינה מתקרב. מדובר בספר הכולל עדכונים מהותיים. אני יכול להשתמש בספר של 2012, אבל בו חסר 5% מהחומר שעליו כבר אמרו לנו שיהיו שאלות בבחינה והנקודות על שאלות אלו יכולות לקבוע אם נעבור או לא. וצריך לזכור שרוב העוברים נמצאים נקודה או שתיים מעל המינימום (ציון 60). אף אחד לא שואף לציון טוב. רק לעבור".

 

בינתיים מועצת רואי החשבון מפנה אצבע מאשימה לעבר לשכת רואי החשבון וחוזר חלילה.

 

דובר משרד המשפטים בשם מועצת רואי החשבון מסר שלשכת רואי החשבון היא המוציאה את הספר לאור ו"לכן הלשכה אחראית להפצתו. עם זאת, בעקבות פניית נבחנים, פנתה המועצה ללשכה, וכעת נעשה מאמץ גדול מצד הלשכה להנפיק כרך השלמות למהדורת 2012, שיהיה זמין לקראת הבחינה הקרובה".

 

מלשכת רואי החשבון נמסר כי הלשכה נערכה להדפסת ספרים לפי צפי של מספר הנבחנים שהעבירה לידיה מועצת רואי חשבון ואף דאגה להדפיס כמות גדולה יותר. רק לפני מספר ימים התעורר צורך מצד סטודנטים נוספים שמעוניינים להיבחן, ושלא היה ידוע עליהם קודם לכן במסגרת הצפי שהתקבל מהמועצה. לאור זאת, נערכה הלשכה תוך זמן קצר להדפסת חוברת משלימה למהדורת 2012 על מנת לאפשר לכל הסטודנטים שמעוניינים בכך, לגשת לבחינה. החל ממחר ניתן לרכוש את החוברת המשלימה בלשכת רואי החשבון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x