$
משפט

הודה בפרשת הטיית המכרז של המשביר לצרכן בטבריה - ויקבל עבודות שירות וקנס

שותפו של נציב מס הכנסה לשעבר יאיר רבינוביץ' במכרז, חתם על הסדר וקיבל עונש מאסר של חודשיים, שיומר בעבודות שירות וקנס של 150 עד 350 אלף שקל

זוהר שחר לוי 09:1822.04.13

דורון פרימוביץ, מבעלי חברת ארזים, שהואשם בעריכת הסדר כובל עם נציב מס הכנסה לשעבר יאיר רבינוביץ' על מכירת המשביר לצרכן בטבריה, הודה והורשע במיוחס לו במסגרת עסקת טיעון. העסקה, שקיבלה את אישור בית המשפט, כוללת עונש מאסר של חודשיים, שיומר בעבודות שירות וקנס של 150–350 אלף שקל.

 

כתבי האישום בפרשת הטיית המכרז של המשביר לצרכן בטבריה הוגשו באוקטובר האחרון למחוזי בירושלים. כתב אישום אחד הוגש נגד רבינוביץ' וחברת אפיקי אס.אי.ג'י שבבעלותו, וכתב אישום נפרד על אותן עבירות, הוגש נגד פרימוביץ ומפעלי ארזים (ח.ד.י.ר) יזמות ובנייה. כתבי האישום ייחסו למעורבים עשייה של הסדר כובל לרכישת הנכס ואת הסתרתו מהמפרקים שערכו את התמחור על הנכס. במסגרת ההתמחרות הגישו שתי החברות, אפיקי אס.אי.ג'י וארזים יזמות ובנייה, הצעות לרכישת הנכס.

 

יאיר רבינוביץ'. "ההשפעה שולית", טוען סנגורו יאיר רבינוביץ'. "ההשפעה שולית", טוען סנגורו

 

בטרם התקיים המכרז נפגשו המעורבים והסכימו שלא יעלו את הצעתם, ואם ארזים תזכה היא תשלם לאפיקי אס.אי.ג'י בהתאם למחיר הנכס. ארזים זכתה, רכשה את הנכס ושילמה לחברה של רבינוביץ' 50 אלף דולר. בימים האחרונים עו"ד רעות גורדון־כץ מהפרקליטות הגישה לבית המשפט את הסדר הטיעון שהושג עם פרימוביץ ועם סנגורו עו"ד יצחק (צחי) יגור. לפי ההסדר תימחק ארזים מכתב האישום וכן תימחק עבירה של קבלת דבר במרמה. בדיון שהתקיים בימים האחרונים בפני שופט המחוזי בירושלים, משה יודע הכהן, הורשע פרימוביץ על פי הודאתו בעבירה של צד להסדר כובל לחוק ההגבלים העסקיים. בית המשפט, שאישר את ההסדר, הפנה את את פרימוביץ לממונה על עבודות השירות וגזר דינו צפוי להינתן במהלך יוני.

 

לא ברור כיצד הודאתו של פרימוביץ תשפיע על ההליכים נגד רבינוביץ'. רבינוביץ' כופר במיוחס לו בטענה שלא היה מסכן את המוניטין שצבר לאורך השנים עבור 50 אלף דולר בלבד. על ההסדר בעניינו של פרימוביץ מסר עו"ד נבות תל־צור, שמייצג את רבינוביץ': "על פני הדברים השפעת ההסדר שהושג על עניינו של רבינוביץ' שולית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x