בארץ

נחשף בכלכליסט

מעצב השיער של שרה הוא גם בעלי הגלידרייה שעמה התקשר בית רה"מ

רפי כנפי שימש במשך שנים כמעצב השיער של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו ושל שני ילדיהם יאיר ואבנר

תומר אביטל 07:0017.02.13

אחרי חשיפת "כלכליסט" בסוף השבוע על כך שלשכת רה"מ ביקשה וקיבלה אישור מיוחד לרכוש למעון ראש הממשלה גלידה בהיקף של 10,000 שקל מגלידרייה סמוכה, מתברר כי אחד מבעלי הגלידריה, רפי כנפי, מכיר הרבה שנים את משפחת נתניהו. ל"כלכליסט" נודע כי כנפי שימש במשך שנים כמעצב השיער של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו ושל שני ילדיהם יאיר ואבנר. כנפי נהג לספר אותם במספרתו כאשר נתניהו תפקד כראש האופוזיציה, ובמעון הרשמי כשנתניהו ישב בכיסא ראש הממשלה.

 

כזכור, ועדת המכרזים הממשלתית פטרה את ההתקשרות מחובת מכרזים ואישרה את רכישת הגלידה מגלידריית מטודלה, כיוון שזו "מצליחה לקלוע לטעמו האישי של נתניהו" (כך לשון הבקשה). שעתיים בלבד לאחר שחשף "כלכליסט" את הבקשה החריגה ואת אישורה, הודיע ראש הממשלה כי בכוונתו לבטל את ההתקשרות והדגיש כי "מדובר בהוצאה מופקעת שאינה מקובלת עליי".

 

 

שותפו של כנפי בגלידרייה, הלל פרקש, אישר את הפרטים אך ביקש להגן על נתניהו: "אני מבין שזה עשה רעש, אבל יש דברים הרבה יותר גרועים". לדבריו, "אם הם מארחים בבית והגלידה זו מנה אחרונה, אז זה לא הרבה כסף. בכל מקרה נתניהו לא עמד בתקציב - הוא לא ניצל הכל וחבל, אחרת הייתי מרוויח יותר". פרקש סיכם כי "בעקבות הכתבה טעמתי לראשונה את הפיסטוק. יש לנתניהו טעם טוב. הם גם אוהבים וניל וסורבה לפי פירות העונה. אנחנו מייבאים במיוחד חומרי גלם מאיטליה". פרקש הוסיף כי הזוג נתניהו מרבה להזמין גלידה ללא סוכר.

 

גלידריית מטודלה ברחביה גלידריית מטודלה ברחביה צילום: מיקי נועם אלון

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו לא היה מעורב בהליך המכרז. מרגע שנודע לו על ההוצאה בהסכם שחתם משרדו עם גלידריה לאספקת גלידה לאירוח במעונו הרשמי, הוא הורה לבטלו לאלתר".

 

פרסום הכתבה באתר "כלכליסט" זכה בסוף השבוע לעניין רב מצד כלי תקשורת בכל העולם, בהם "הגרדיאן" הבריטי, "האפינגטון פוסט" ו"אל ערביה". הכתבה זכתה לאלפי טוקבקים, שיתופים וממים ברשת. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x