$
רכב

שינוי בתוכנית: בטר פלייס מקצרת את חוזה הליסינג

ל"כלכליסט" נודע כי החברה תקצר את חוזה הליסינג מארבע לשלוש שנים, מהלך שעשוי לפגוע בתוצאותיה

תומר הדר 08:0111.07.12

התחרות העזה השוררת בימים אלה על כיסם של צרכני הליסינג גורמת לבטר פלייס לשנות את המודל העסקי שלה. ל"כלכליסט" נודע שבטר פלייס הודיעה לאחרונה לכמה חברות ליסינג על קיצור אורכו של חוזה הליסינג הסטנדרטי למכונית רנו פלואנס החשמלית. עד כה נדרשו כל לקוחות הליסינג שבחרו ברנו החשמלית לחתום על חוזה לארבע שנים, אך כעת יקוצר החוזה לשלוש שנים בלבד.

 

שי אגסי, מייסד בטר פלייס שי אגסי, מייסד בטר פלייס צילום: עמית שעל

 

לדברי גורמים המקורבים לבטר פלייס, הסיבה העיקרית לקיצור החוזה בשנה שלמה היא שרוב מכוניות הבנזין מוצעות בחוזה לשלוש שנים ולא לארבע, מה שמאפשר ללקוחות להחליף את הרכב הצמוד בתדירות גבוהה יותר. העלות החודשית של עסקת ליסינג למכונית רנו חשמלית אינה צפויה להשתנות בעקבות קיצור החוזה, והיא תישאר דומה לעלות החודשית של עסקת ליסינג לרנו פלואנס בעלת מנוע בנזין.

 

עם זאת, למהלך תהיה השפעה עתידית ניכרת על בטר פלייס עצמה. כל אחת מארבע חברות הליסינג שחתמו על הסכמים מול בטר פלייס - אלדן, אלבר, אוויס והרץ - מחויבת לרכוש מאות מכוניות רנו חשמליות. כדי להבטיח עצמן בפני קושי עתידי למכור את הרנו החשמלית, התנו רוב חברות הליסינג האלו את העסקה בהסכם "ביי בק", כלומר רכישה חוזרת של המכונית על ידי בטר פלייס בסוף חוזה הליסינג. הרכישה של אלפי המכוניות החשמליות על ידי בטר פלייס שנה לפני המועד המתוכנן ובערך גבוה יותר מהמתוכנן, וההשקעה הניכרת שהחברה תידרש לה כדי למכור את אלפי המכוניות האלו, עשויות להשפיע על מאזניה.

 

בטר פלייס מסרה במחצית הראשונה של השנה 244 מכוניות חשמליות מתוך 110,403 מכוניות שנמסרו בישראל. מהחברה סירבו להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x