$
בארץ

מנכ"ל שטראוס: "עשינו כל שניתן להוזיל את המחירים"

כך אמר היום ציון בלס בתגובה למחאה סביב מחירי המוצרים. אלי ישי: "הגיע הזמן להפסיק עם הסיסמאות ולהתחיל לפעול"

תומר אביטל 17:4519.02.12

"עשינו כל שניתן להוזיל את המחירים", אמר היום ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, בתגובה לפרסומים אודות מכירת מוצרים המיוצרים בישראל במחיר זול יותר בחו"ל מאשר בארץ. "אני תקווה שהציבור מבין זאת. במקביל לקראת חג הפורים הנחגג בישראל ובקהילות היהודיות בעולם יוצאים הקמעונאיים בארץ

ובעולם בהצעות אטרקטיביות של חטיפי עלית".

 

איצק אלרוב, מיוזמי מחאת הקוטג' אמר בתגובה: "זה לא מתאים שדברים חסרי יסוד ואחריות יצאו מפיו של מנכ"ל שטראוס ישראל. בחודשים האחרונים הורגלנו בהפרחת בלוני תירוצים מסוג זה. הציבור לא מאמין לדברים אלו מסיבה מאוד פשוטה - מדוע שאר מוצרי שטראוס עלית יקרים כל כך. מהם התירוצים על הקקאו? על הקפה? על השוקולדים? על הדנונה והמילקי? הניסיון של חברת שטראוס עלית לגמד את התופעה המכוערת והמבישה של המחירים המופקעים על חטיף שוקולד כזה או אחר הינה מגוחכת. הציבור בישראל אומר לשטראוס בקול ברור: אמרתם לא פעם שטעיתם, הגיע הזמן לתקן ולהוזיל הוזלה רוחבית של כל המוצרים שלכם לרמה שפויה".

 

קודם לכן אמר שר הפנים אלי ישי כי "התנהלות היצרנים הישראלים הגדולים אל מול הצרכן הישראלי מבישה. "הגיע הזמן להפסיק עם הסיסמאות ולהתחיל לפעול. על המערכת הפוליטית להתערב יותר בנעשה בשוק הישראלי ולפתוח אותו לתחרות, וזאת ע"י הורדה בתשלום המכס לסחורות מחו"ל מחד, ומאידך להוריד מסים לעסקים ולייצרנים המקומיים. היה ניתן לצפות כי היצרנים הישראלים, להם הציבור הישראלי היה מחויב ונאמן שנים, יפעלו למקסם את רווחיהם בעיקר מעבר לים ופחות על גבם של הצרכנים הישראלים", אמר ישי.

 

שר הפנים התייחס למחאה שהחלה בימים האחרונים ברשת החברתית פייסבוק בעקבות צילום שהעלה אחד הגולשים, בו נראים חטיפי פסק זמן הנמכרים בארה"ב ב-69 סנט בלבד - לעומת 6.29 שקל בישראל. חברת שטראוס, המשווקת את החטיף, פרסמה בתגובה כי "מחיר המוצר של שטראוס לקמעונאי הוא 3.5 שקל לפני הנחות נוספות הניתנות בהתאם להיקפי הרכישות מהחברה. המחיר לצרכן נקבע על ידי הקמעונאי בלבד".

 

עם זאת, יוזמי מחאת הקוטג' תקפו היום את החברה במחאה על המגמה ואיימו לפתוח עליה בחרם. יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה הכהן, הודיע כי בכוונתו לזמן דיון דחוף בנושא בכנסת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x