משפט

תם הקרב? "משה קצב לא יגיש בקשה לדיון נוסף"

למרות דברי פרקליטו של הנשיא שנכלא בגין אונס, עו"ד אביגדור פלדמן, לפי מקורבי קצב "עדיין לא התקבלה החלטה סופית"

אביעד גליקמן, ynet 12:2726.12.11

משה קצב מוותר על דיון נוסף? נשיא המדינה לשעבר, המרצה את עונש המאסר שלו, לא יגיש בקשה לדיון משפטי נוסף בעניינו, כך הצהיר היום (ב') פרקליטו, עו"ד אביגדור פלדמן, שלא סיפק הסבר להחלטה ולא התייחס גם לבקשת צוות ההגנה להאריך את מועד ההגשה של בקשה זו. אם כך יהיה, צפוי לבוא

לסיומו המוחלט המאבק המשפטי הארוך שניהל קצב בפרשה.

 

על פי הערכות, סבורים פרקליטי קצב כי לבקשה מסוג זה אין כל סיכוי, בעיקר לאור זהות המחליטה בדיון הפוטנציאלי - נשיאת העליון, השופטת דורית ביניש, שהביעה כבר את עמדתה בנושא.

  

במהלך כנס באוניברסיטת בר-אילן, הדגיש פלדמן כי למרות דבריו, טרם קיבל קצב החלטה סופית בנושא. "לא קיבלנו כל החלטה בעניין ואנחנו עורכים דיונים והתלבטויות. אני מדגיש כי טרם נפלה החלטה סופית וכי ייתכן שלבסוף קצב יחליט כן להגיש בקשה לדיון נוסף, גם אם עורכי הדין יתנגדו להגשת בקשה שכזו", אמר ל-ynet מקורב לקצב.

  

אם יחליט קצב לפעול ולהגיש לבסוף בקשה לדיון נוסף, יצטרך לעשות זאת כבר בתקופה הקרובה, היות והזמן המוקצב לו בנושא תם ב-6 בינואר. "כל משפט, בעיקר כאשר מעורב בו איש ציבור, מחייב איזושהי מלחמה שהיא כמעט חסרת סיכוי נגד התקשורת", אמר פלדמן בכנס. "היה לנו לקוח שאינו משתף פעולה לחלוטין. נאומיו הארוכים של קצב, שבהם יצא למלחמת חורמה נגד התקשורת, היו בניגוד מוחלט להשקפתם של עורכי הדין. הנושא של עלילת שווא לא עובד בארץ, זו כותרת גרועה. הציבור שלנו באופן מיוחד רוצה לראות את אנשי הציבור נתלים בכיכר העיר, ודמם נשפך על המדרכות. העיתונות והציבור לא מעוניינים בעובדות, עובדות לא מוכרות עיתונים", הצהיר.

  

פלדמן הודה כי הוא "חתום על הכישלון. אם הייתי רוצה לרחוץ בנקיון כפיי ולהגן רק על צווארון לבן, הייתי מתרחק מתיק קצב מיד לאחר שסירב לקבל את הסדר הטיעון. בחיי ייצגתי אנשים איומים, ראשי ארגון פשע, מרגלים ורוצחים. בשום מקרה לא הפכתי ליעד קיתונות של כעס ובוז כמו בעניין קצב".

  

לדבריו, "אני מתעורר בלילה ושואל את עצמי איפה טעיתי, אולי הייתי צריך לעשות אחרת. זה הגורל המר של עורכי הדין.

 

השליטה שלך על התוצאה בבית המשפט היא מוגבלת ביותר. הכישלון שלי בתיק של קצב ברור, לא הצלחתי במהלך המשפט לשנות את התמונה. אני אחיה עם הכישלון הזה עד שאגמור את חיי המקצועים".

  

מאז כניסתו לכלא לפני כשלושה שבועות, ותחילת ריצוי שבע שנות מאסרו, מתמיד קצב בסירובו ללבוש מדי אסיר כתומים, בהם הוא מחויב רק בעת יציאה לחצר הביקורים המשפחתיים ולדיונים בבית המשפט. כתוצאה מכך, בוטלו ביקורים אחדים של בני משפחתו, שהגיעו למתחם בית הסוהר ונאלצו לחזור כלעומת שבאו. בנוסף, נאלץ קצב לוותר עד כה על פגישות עם פרקליטיו וכן על רכישות בקנטינה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x