המחאה החברתית

ההפוגה הסתיימה: אנשי מחאת הקוטג' חוזרים להפגין מול בתי בכירי שטראוס

גל ההפגנות הופסק בשבוע שעבר עקב ראיון טלוויזיוני של יו"ר שטראוס, עפרה שטראוס, שלהבנת אנשי מחאת הקוטג' בישר על הוזלות נוספות. לאחר שנוכחו לדעת כי לא כך הדבר, החליטו לחזור להפגין

גיל קליאן 10:1812.12.11

אנשי מחאת הקוטג' חוזרים לנוהל ההפגנות מול בתי בכירי שטראוס. בגל הנוכחי זכו גדי לסין, מנכ"ל הקבוצה, וציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, לביקורים של עשרות מפגינים מול ביתם. אותו גל של הפגנות בתדירות יומית נפסק עקב ראיון טלוויזיוני של יו"ר שטראוס, עפרה שטראוס, שלהבנת אנשי מחאת

הקוטג' בישר על הוזלות נוספות. אנשי המחאה הודיעו על הפוגה בהפגנות, בציפייה להוזלת מחירים שלא הגיעה.

 

כעת הבינו אנשי המחאה כי ההוזלות האלה גם לא יגיעו, והחליטו לחזור ולבקר את בכירי הקבוצה בבתיהם. בפייסבוק כבר התפרסמה קריאה לבוא ולהפגין ביום רביעי הקרוב מול ביתו של שחר פלורנץ, סמנכ"ל הכספים של קבוצת שטראוס. בשיחה עם "כלכליסט" אמר בני גרוברמן, ממובילי המחאה, כי ההפגנות לא יתקיימו שוב בתדירות יומית, וזאת בעיקר עקב הקושי להביא כמות גדולה של מפגינים על בסיס יומי.

 

עם זאת, הבטיח גרוברמן כי "אנחנו נפגין מול כל הבכירים בשטראוס ונגיע גם לעופרה (שטראוס –ג.ק). כבר היינו אצלה בתחילת מחאת הקוטג' ונגיע שוב". כשנשאל האם קיבלו אנשי המחאה פניות להידברות מצד החברה אמר כי "לא היתה פניה להידברות מהחברה, ובעצם לא קרה שום דבר".

 

על דרישות המפגינים אמר גרוברמן כי "הדרישות נשארו בעינן מתחילת המחאה: הורדת מחירים משמעותית במוצרים המובילים ולא במשניים או בלא נמכרים. שטראוס היא מונופול כמו שתנובה היא מונופול, הציבור צריך להתנגד לרמות המחירים שהן קבעו לנו כאן. נורמה שמזון עולה פי 3 לעומת המחירים בעולם היא דבר שחייב להסתיים".

 

גרוברמן הוסיף כי "אם תצא הודעה מסודרת מהחברה יתכן שההפגנה תידחה. בגלל זה קבענו לאמצע השבוע. אבל אנחנו נמשיך עד שהציבור ישים לב ששטראוס מושכת אותו באף".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x