$
בארץ

פרסום ראשון: הכנסת תעבור מתיחת פנים בעלות של מיליוני שקלים

חלק מלשכות הח"כים ישופצו, על גג המשכן תותקן מערכת סולארית וספריית הכנסת תותאם למאה ה-21; בוושינגטון הזהירו את הכנסת מפני התקפת סייבר

תומר אביטל 10:3104.07.11

חלק מלשכות הח"כים ישופצו, על גג המשכן תותקן מערכת סולארית וספריית הכנסת תותאם למאה ה-21. כך עולה מדיון שערכה הבוקר (ב') ועדת הכנסת בנושא העברת עודפי תקציב מ-2010 ל-2011. בכירי הכנסת הסבירו לח"כים כי יש להעביר תקציבים שלא נוצלו משנה שעברה על מנת להוציא לפועל תוכניות ויוזמות

שישדרגו את המראה של המשכן.

 

לפי התוכניות, בפגרה הקרובה שתחל באוגוסט תבצע הכנסת שיפוץ בחלק מלשכות הח"כים בעלות של כמיליון וחצי שקל. השיפוץ, שיכלול את החלפת הריהוט במשרדיהם של נבחרי הציבור, הוערך בתחילה ב-750 אלף שקל. אולם מנכ"ל הכנסת דן לנדאו החליט להרחיבו. בד בבד הכנסת תשקיע מיליון שקל בהשבחת ספריית הכנסת. בימים אלו מגבשים בכנסת את הקונספט שיעמוד מאחורי השדרוג.

 

מלבד זאת, הכנסת תצא בקרוב בהליך מכרזי המוערך במיליון שקל להתקנת מערכת סולרית על חלקים מגג המשכן. כפי שנחשף ב"כלכליסט" הכנסת מקיימת למעלה משנה מגעים מתקדמים עם גופים שונים להתקנת מערכת סולארית על גג המשכן, המשתרע על שטח של 13.5 אלף מ"ר. 

 

במהלך הדיון גם נחשף מכתב מידי הקונסול האמריקאי שהזהיר כי לאחרונה התקבלו אצלם איומים קונקרטיים כי בכוונת קבוצות האקרים לחבל באתר הכנסת. בתגובה, בכנסת אומרים כי מערכת האבטחה של האתר שודרגה. לדברי מנכ"ל הכנסת דן לנדאו אכן זוהו לאחרונה כמה ניסיונות פריצה לאתר אך הם נבלמו בהצלחה.

 

עם זאת חברי הכנסת הלינו על איטיות מערכת האינטרנט במשכן. יו"ר ועדת הכנסת יריב לוין (ליכוד) התייחס למשבר ואמר "מערכת המחשוב זוחלת. למרות השירותים המצויינים אתה מוצא את עצמך עובד באחת בבוקר כי זה הזמן היחיד שהממשק לא נתקע. העלאת חומרים היא בלתי אפשרית, פתחו לנו ערוץ יוטיוב אך אי אפשר לעדכן אותו".

 

בכנסת הגיבו כי הם כל הזמן פועלים לשיפור מהירות הגלישה ברשת. בנוסף ב-1,000 מחשבים יתקינו 'חלונות 7' ו'אופיס 2012' עד אפריל 2012.

 

מיזם נוסף שהכנסת תפתח בשנה הקרובה הוא פרוייקט החקיקה המאוחדת שנחשף ב"כלכליסט" - ואליו תזרים הכנסת מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x