$
משפט

בלעדי ל"כלכליסט": תשובה תובע מהמדינה 30 מיליון שקל

לטענת חברת דלק שבשליטתו, המדינה חייבת לה את הסכום עקב שימוש שעשתה במכלי דלק שבבעלותה במסוף אשדוד

ליאור גוטמן 07:0126.06.11

חברת דלק ישראל שבשליטת יצחק תשובה תובעת מהמדינה כ־30 מיליון שקל עבור שימוש שעשתה במכלי ענק של החברה הממוקמים במסוף אשדוד.

 

על פי התביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב ביום חמישי האחרון, אף שהמדינה התחייבה לשלם לחברה עבור שימוש מלא במכלים, היא עשתה בהם שימוש

מוגבל בלבד. כתוצאה מכך, סכום התשלום שקיבלה דלק בפועל היה נמוך באופן משמעותי מזה שהיתה יכולה לקבל אילו היה נעשה במכלים שימוש מלא.

 

התביעה שהוגשה באמצעות עורכי הדין עופר דורון ויוסי טמשה ממשרד כהן, בן־נר, דורון ושות', עוסקת בהפרטה של בתי הזיקוק שנעשתה באמצע העשור הקודם.

 

על פי התביעה, במסגרת הפרטת שטח פי גלילות אשדוד (שהיה בבעלות המדינה יחד עם סונול, דלק ופז), הפקיעה המדינה חמישה מכלים בבעלות דלק בנפח כולל של 119 מיליון ליטר. במסגרת המהלך הועברו המכלים לחברה הממשלתית קמ"ד (קו מוצרי דלק) האחראית להולכת הדלקים ברחבי המדינה.

 

החברה התחייבה לפצות את דלק על השימוש במכלים, אך לטענת דלק, אף שהחזיקה במלוא הנפח שלהם — ובכך מנעה מגורמים אחרים להשתמש במכלים — סירבה להעביר אליה את התמורה המגיעה לה בגין מלוא הנפח. בפועל, נטען בתביעה, משלמת המדינה רק על הנפח הנמדד במכלים, על פי ממוצע חודשי.

 

לטענת דלק, השימוש במכלים בשנים האחרונות עמד על פחות מ־40% מנפחם. כתוצאה מכך הפסידה החברה עשרות מיליוני שקלים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x