$
בארץ

ההסתדרות הרפואית: נרחיב את עיצומי הרופאים בשבוע הבא

בנוסף לעבודה במתכונת שבת בשעות הבוקר של יום ראשון, יהיו עיצומים גם בימים שני, שלישי וחמישי. יו"ר ההסתדרות הרפואית קרא לראש הממשלה להתערב

מיקי פלד 21:0819.05.11

ההסתדרות הרפואית מרחיבה את העיצומים בבתי החולים בשבוע הבא. לאחר שהודיעה על עבודה במתכונת שבת בין השעות 9:00-14:00 ביום ראשון, למעט בית החולים זיו בצפת, הרחיבה ההסתדרות הרפואית את העיצומים לשאר ימי השבוע.

 

כמו כן, ביום שני מרפאות החוץ, אשפוז היום והמכונים בבתי

החולים בחלקה הדרומי של הארץ (מאיכילוב דרומה) יהיו סגורים לקבלת חולים מבחוץ. ביום שלישי יהיו עיצומים דומים בחלקה הצפוני של הארץ (מתל השומר וצפונה). ביום רביעי לא תהיה שביתה וביום חמישי ייעדרו רופאים רבים בשל מה שההסתדרות הרפואית מכנה "כנס עובדי קרינה" אליו יגיעו כל הרופאים אשר בעבודתם חשופים לקרינה וטרם הוכרו פורמאלית כוללל קרדיולוגים, אורולוגים, מרדימים, גסטרואנטרולוגים, אורטופדים, רופאי מחלות ריאה, רפואה גרעינית וכירורגיית כלי דם. תורן אחד בלבד יישאר בבתי החולים. הכנס יתקיים בשעות 10:00 – 14:00. היעדרותם צפויה לגרום לשיבושים רבים במערך הניתוחי והן במרפאות החוץ.

 

מוקדם יותר היום שיגר ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו על רקע דוח המבקר על מצוקת האשפוז במחלקות הפנימיות וקרא לו להתערב בדחיפות במשבר במערכת הבריאות.

 

ד"ר אידלמן ציין כי "בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל אישר מבקר המדינה שהחולים מתים עקב כשלון מערכת הבריאות. ייאמר כי רק לפני מספר חודשים העברנו לידיך פנייה בנושא מצוקת האשפוז והמחסור בצוות רפואי והתרענו בפניך כי ישראל מצויה במצוקה קשה ועל סף אסון של ממש. עוד ציטטנו בפניך את דו"ח משרד הבריאות לשנת 2009 בנושא, וציינו כי "המצב הולך ומחמיר ורק עשייה- אין!". ד"ר אידלמן אמר כי, על פי הדו"ח לא ניתן לפתור את מצוקת האשפוז מבלי לטפל בבעיית המחסור ברופאים ובכלל זה את בעיית המחסור בתקני רופאים במחלקות הפנימיות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x