• תפריט
משפט

פרטנר ביטלה שתי עתירות שהגישה נגד שר התקשורת

האישור שנתן משרד התקשורת לפרטנר לרכוש את סמייל ייתר את העתירות, שעסקו בכניסתה לשוק השיחות הבינלאומיות

גילעד נס 23:3826.03.11

חברת פרטנר נסוגה בשבוע שחלף משתי עתירות לבג"ץ שהגישה נגד שר התקשורת באמצע 2010, לאחר שמשרדו אישר בתחילת החודש את רכישתה של ספקית השיחות הבינלאומיות סמייל ואת מיזוגה לתוך פרטנר. בנוסף לכחלון צורפו לעתירה ספקיות השיחות הבינלאומיות בזק בינלאומי, נטוויז'ן, סמייל ואקספון.

 

בעתירה

הראשונה, שהוגשה באפריל 2010, תבעה פרטנר לאפשר לה קבלת רישיון לאספקת שיחות בינלאומיות, בטענה כי היא מופלית לרעה לעומת מתחרותיה סלקום ופלאפון. מדיניות משרד התקשורת אסרה על חברות הסלולר להחזיק ברישיון לשיחות בינלאומיות, אך פרטנר טענה כי סלקום ופלאפון שייכות לקבוצות תקשורת הכוללות חברות המספקות שירותים מסוג זה — נטוויז'ן ובזק בינלאומי, בהתאמה. העתירה נועדה בעיקר ליצור לחץ על משרד התקשורת, שסירב באותה תקופה לאשר לפרטנר לרכוש את סמייל.

 

העתירה השנייה הוגשה במאי 2010, כשלושה חודשים לפני כניסתו לתוקף של שינוי בתעריפי השיחות לחו"ל מטלפונים סלולריים, שביטל את התשלום עבור זמן אוויר בעת ביצוע השיחה ופגע בהכנסות חברות הסלולר משירות זה. פרטנר טענה שכתוצאה מהשינוי צפויות היו הכנסותיה מזמן אוויר להיפגע, ודרשה לבחון את החלטת משרד התקשורת, לבטלה או לשנותה.

 

עם זאת, לאחר שמשרד התקשורת אישר בתחילת החודש לפרטנר לרכוש את הבעלות המלאה על סמייל, וקבע כי ייתכן שתוכל למזג לתוכה את סמייל בעתיד הקרוב, הגיעו בפרטנר למסקנה כי אין טעם להמשיך את הדיון בעתירות. בשבוע שעבר הודיעו עורכי דינה של פרטנר כי הם מבקשים למחוק את העתירות, בקשה שהתקבלה כאמור בידי בית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x