$
בארץ

מדד מלניק למצב המשק עלה ב-0.3% באוגוסט

לדברי פרופ' מלניק מהמרכז הבינתחומי הרצליה, נמשכת הצמיחה הכלכלית של המשק. נראה שהביקושים מחו"ל והביקושים המקומיים מתרחבים

כתב כלכליסט 13:5720.09.10

מדד מלניק למצב המשק עלה ב-0.3% בחודש אוגוסט. לדברי פרופ' רפי מלניק, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים במרכז הבינתחומי הרצליה, עליית המדד החודש ועדכון כלפי מעלה של המדד בחודש הקודם מצביעים על כך שהצמיחה של המשק נמשכת.

 

לדבריו, אמנם שיעור הצמיחה נמוך יותר מזה של המחצית

הראשונה של 2010 אך הוא חיובי והפעילות העסקית ממשיכה להתרחב. העלייה של 2.6% ושל 2.1% במדדי הייצור התעשייתי ובפדיון בענפי המסחר והשירותים בחודש יולי בהתאמה, מתקנים את הירידות שנרשמו במדדים אלה בחודש הקודם ומראים בבירור שהמשק ממשיך לצמוח. הצמיחה מבטאת התרחבות ההיצע של המגזר התעשייתי שנענית, ככל הנראה, לביקוש ליצוא מחו"ל וגם התרחבות של הביקושים המקומיים, ככל הנראה בעיקר של הצריכה הפרטית.

 

רכיבי מדד אוגוסט כוללים: עלייה של 2.6% במדד הייצור התעשייתי ביולי, לאחר ירידה של 0.5% ביוני; עלייה של 2.1% במדד הפדיון של ענפי המסחר והשירותים ביולי, לאחר ירידה של 2.0% ביוני; ירידה של 5.4% במדד הייבוא באוגוסט, לאחר עלייה של 2.8% ביולי, ירידה של 0.2% במספר משרות השכירים בסקטור העסקי ביוני, לאחר עלייה של 0.4% במאי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x