שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רשת בגדי ההריון רמי לי לא קיבלה לעבודה אישה בהריון; הפיצוי - 30 אלף שקל

הפיצוי התקבל בהסכם פשרה. לתובעת, שביקשה להתקבל לעבודה כמוכרת בחנות הרשת במודיעין, נאמר כי נשים בהריון לא מתקבלות לעבודה. רמי לי: "אין בידי התביעה כל הקלטה של התובעת עם מנהל האזור. הגענו להסכם פשרה בכדי להימנע מתהליך משפטי ארוך"

כתב כלכליסט 12:0320.12.09
רשת בגדי ההריון רמי לי לא קיבלה לעבודה אישה בהריון, ותפצה אותה ב-30 אלף שקל. זאת, לאחר שבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב אישר הסכם פשרה בין התובעת לבין הרשת. ההסכם הושג באמצעות נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במחוז ת"א, עו"ד שרון אברהם-ויס.

  

התביעה הוגשה

בתחילת השנה על ידי עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית של משרד התמ"ת, בשם לימור לוי, שבעקבות מודעת "דרושים" שראתה, ביקשה לעבוד כמוכרת בחנות בקניון במודיעין. להפתעתה נמסר לה על ידי עובדת החנות, כי סביר להניח שלא תתקבל מפאת הריונה.

 

לוי ההמומה פנתה בטלפון למנהל האזור, ובשיחה זו נשאלה האם היא בהריון, משהשיבה בחיוב נמסר לה כי נשים בהריון לא מתקבלות לעבודה. בהמשך פנתה חברתה של לוי,בעקבות אותה הודעה, ומשמסרה שהיא אינה בהריון נמסר לה כי תוכל להמשיך בהליך המיון. חלק משיחות הטלפון הוקלטו.

 

על פי הסכם הפשרה, רמי לי תפצה את התובעת מבלי להודות בטענות נגדה.

 

עו"ד שרון אברהם-ויס אמרה כי "הסכם הפשרה בעניין זה הוא תמרור אזהרה נוסף למעסיקים מפלים, בדרך למיגור האפליה בשוק התעסוקה".

 

רמי לי: "אנו מקבלים עובדים לפי שיקולים מקצועיים בלבד"

 

מרמי לי נמסר בתגובה: "רמי לי הנה רשת שמתנהלת לפי חוק ומעסיקה נשים בהריון .ההחלטה באם לקבל מועמד/ת לעבודה מתבססת על שיקולים ענייניים ומקצועיים בלבד.

 

"רשת רמי-לי העסיקה, מעסיקה ותמשיך להעסיק מוכרות ומנהלות סניפים בהריון ואף מפרגנת להן בלבוש. קהל הלקוחות של רשת רמי-לי נשים בהריון מזדהה עם מוכרות בהריון שלובשות את הקולקציה של הרשת דבר שמעודד ומגדיל את המכירות.

 

"כיום עובדות ברמי-לי נשים בהריון בתפקידים בכירים: מנהלת איזור,מנהלת שירות לקוחות,מעצבת,מנהלת סניף ומנהלת השיווק של הרשת מסיימת בימים אילו חופשת לידה. עובדה ידועה היא כי בתי הדין לענייני עבודה נוטים להחמיר עם המעסיקים ולצודד במועסקים ובמיוחד כמו במקרה הנ"ל ,כשהראיות היחידות הן 'מילה כנגד מילה'.

 

"מנהל האזור, נשוא תלונתה של המתלוננת, לא עובד ברשת כיום ובכל מקרה הוא מסר בתצהיר העדות בפני עו"ד כי לא היו דברים מעולם. וככל הידוע לרשת רמי-לי, אין בידי התביעה כל הקלטה של התובעת עם מנהל האזור. רשת רמי-לי נאותה להגיע להסכם פשרה בכדי להימנע מתהליך משפטי ארוך הכרוך בהוצאות משפטיות גבוהות.

 

"רשת רמי-לי הנה רשת אופנה לנשים בהריון .קהל הלקוחות של הרשת הנו נשים בהריון וללא קהל זה לרשת רמי-לי אין זכות קיום".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x