$
משפט

פשרה בייצוגית: מאפיית ברמן תשווק מוצרים בתוספת 20% משקל ללא תוספת מחיר

במסגרת ההסכם נקבע שהמאפייה תשווק שלושה מוצרים – לחם פרוס, חלה מתוקה ולחמניות באניס – עם התוספת, עד שסכום ההטבה לצרכנים יגיע ל-450 אלף שקל

מארק שון 11:4915.12.09

הסכם פשרה בין תובע ייצוגי לבין מאפיית ברמן, יעלה על המדפים בחנויות מוצרים של המאפייה בתוספת 20% משקל ללא תוספת מחיר, ההטבה צפויה להימשך כחודשיים.

 

בית המשפט המחוזי מרכז אישר השבוע את ההסכם. בבקשה לאישור תובענה ייצוגית נטען, כי ברמן סימנה במשך כשנתיים וחצי חלק

ממוצריה בסמל GMP (Good Manufacturing Practice, כלומר, תנאי ייצור נאותים), וזאת בלא שיש בידה היתר תקף לסימון המוצרים בסימון הזה.

 

במסגרת ההסכם נקבע שהמאפייה תשווק שלושה מוצרים – לחם פרוס, חלה מתוקה ולחמניות באניס – עם התוספת עד שסכום ההטבה לצרכנים יגיע ל-450 אלף שקל. על פי היקף מכירות החברה היא צופה כי זה יקרה תוך כחודשיים.

 

למרות אישור ההסכם השופטת מיכל נד"ב העבירה ביקורת על התובע הייצוגי, יעקב שפירא, ואף הפחיתה משמעותית את הסכומים שהוא ועורך דינו היו אמורים לקבל. השופטת הפחיתה את הסכום שהיה אמור לקבל שפירא מ-20 אלף שקל לעשרת אלפים, ואת הסכום שהיה אמור לקבל עורך דינו, אבנר גבאי, הפחיתה מ-90 אלף שקל ל-25 אלף.

 

"אין ספק כי יש חשיבות לאכיפת חוקי הצרכנות ובריאות על יצרנים בכלל ועל יצרני מזון בפרט", כתבה השופטת, "עם זאת דומני כי בעניינו מדובר בכשל טכני שייתכן והיה בא על תיקונו בדרך של פנייה למשיבה (ברמן - מ.ש.) והפניית תשומת ליבה להעדר ההיתר. על כן נראה לי כי בעניין שלפני התועלת שהביאה הייצוגית כמו גם חשיבותה הציבורית הן מינוריות".

 

את ברמן ייצגו עוה"ד ד"ר גיל אוריון, מיכל סלע ויעל שקלרש ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x