משפט

רשות הפטנטים בישראל נרתמת למאמץ העולמי בהגנה על כדור הארץ

הרשות תיתן עדיפות בבחינת בקשות "ירוקות", ובחינתן תחל תוך שלושה חודשים ממועד סיווג הבקשה כמעודדת שמירת איכות הסביבה, במקום שנה בבחינת פטנט רגיל

צמרת פרנט 13:2714.12.09

רשות הפטנטים במשרד המשפטים, הודיעה היום (ב') כי תיתן עדיפות בבחינת בקשות "ירוקות", וכי בחינתן תחל תוך שלושה חודשים ממועד סיווג הבקשה כמעודדת שמירת איכות הסביבה.

 

ממשרד המשפטים נמסר כי אימוץ המדיניות החדשה, נועד לשם עידוד המחקר והפיתוח בנוגע להמצאות "ירוקות", עליהן
מבוקש פטנט המסייע לשיפור איכות הסביבה. בין היתר תבחן ההמצאה כמעכבת את הגורמים להתחממות כדור הארץ, כמפחיתה את זיהום האוויר או המים וכמקדמת חקלאות בלתי מזהמת.

 

הגישה החדשה התפתחה, כך לפי משרד המשפטים, לאור המצב הגורס כי השמירה על הסביבה מחייבת את החברה האנושית לסדרה של שינויים משמעותיים. לא רק הימנעות מגרימת נזקים, כי אם מעבר ל"חשיבה סביבתית" במסגרתה ניתן יהיה לעבור לניצול אלטרנטיבי של משאבים ומקורות אנרגיה.

 

בהתאם לנהלים החדשים, המגיש בקשה לפטנט "ירוק", יצרף מכתב המבהיר כיצד ההמצאה מקדמת את איכות הסביבה. רשות הפטנטים תיתן עדיפות בבחינת בקשות ירוקות ובחינתן תחל תוך שלושה חודשים ממועד סיווג הבקשה כירוקה, במקום שנה בבחינת פטנט רגיל.

 

לדברי ד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל משרד המשפטים, ההחלטה במתן עדיפות לבקשות פטנט המסווגות כ"ירוקות" נועדה לחזק את מעמדה של ישראל כמרכז חיפוש ובחינה בינלאומי לפטנטים.

 

ד"ר מאיר נועם, רשם הפטנטים וראש רשות הפטנטים אומר: "רשות הפטנטים בישראל נרתמת למאמץ העולמי בהגנה על כדור הארץ. הרשות מבקשת לעודד ממציאים בעלי אמצאות בתחום הגנת הסביבה על ידי בחינת האמצאות סמוך ככל האפשר לאחר הגשתן כפטנט ".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x