בארץ

שימוע לישראל ב-OECD לבדיקת יישומה של האמנה למאבק בשוחד של עובדי ציבור זרים

משלחת משפטנים ממשרדי ממשלה שונים בישראל תצא לשימוע שיתקיים בפריז. בתום השימוע תפרסם קבוצת העבודה דו"ח מקיף על מידת עמידתה של ישראל בתנאים הנדרשים ליישום האמנה

איתי הר אור 15:1203.12.09

משלחת משפטנים ממשרדי ממשלה שונים, בראשות מנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקופף, תצא ביום ראשון מישראל לשימוע במטה ה-OECD בפריז. בו ייבחן היישום בישראל של אמנת הארגון למאבק בשוחד של עובדי ציבור זרים.

  

השימוע יהווה את שיאו של הליך המעקב של הארגון אחר יישום האמנה
בישראל. בתום השימוע תפרסם קבוצת העבודה דו"ח מקיף על מידת עמידתה של ישראל בתנאים הנדרשים ליישום האמנה אשר יכלול המלצות להמשך היישום. במרץ תבחן קבוצת העבודה אם ישראל מילאה אחר אותן המלצות ובהתאם לכך תמליץ למועצת השרים של הארגון אם לקבל את ישראל ל-OECD בכל הקשור למאבק בשוחד של עובדי ציבור זרים.

  

בראש המשלחת יעמוד כאמור מנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקופף, וחברים בה נציגים בכירים מפרקליטות המדינה, ממחלקת יעוץ וחקיקה, ממשרד האוצר וממשרד החוץ, לצד גורמים ממשלתיים נוספים.

  

האמנה למאבק בשוחד של עובדי ציבור זרים הינה הכלי המרכזי של ארגון ה-OECD (הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ופיתוח) במאבק בשחיתות הבינלאומית, ומטרתה להילחם בתשלום שוחד לעובדי ציבור זרים בעסקאות בינלאומיות. האמנה נכנסה לתוקף ב-1999 וחברות בה כיום 38 מדינות, מתוכן 30 המדינות החברות ב-OECD.

 

ישראל הצטרפה לאמנה במרץ השנה, והאמנה נכנסה לתוקפה עבור ישראל כחודשיים לאחר מכן. לפני הצטרפותה של ישראל לאמנה וכתנאי לכך, נקבעה ביולי 2008 עבירה חדשה בחוק העונשין לפיה הנותן שוחד לעובד ציבור זר דינו כדין נותן שוחד לעובד ציבור מקומי.

  

לדברי רוטקופף: "משרד המשפטים רואה חשיבות עליונה בקידום יישום האמנה, ובמאבק בשוחד בסחר הבינלאומי באופן כללי. אנו מקצים לנושא משאבים רבים, והמשרד יפעל ככל יכולתו למגר את התופעה. אנו מעוניינים ליצור עולם סחר נקי מתופעות פסולות כגון זו, וכל עשייתנו בתחום נועדה לשלב את ישראל במאמץ הבינלאומי ולבסס את מעמדה של מדינת ישראל בקרב המדינות המתוקנות בעולם, הנאבקות בשחיתות הבינלאומית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x