סביבה

122 אלף אזרחים חתמו על עצומה נגד היטל הבצורת

לאחר שחברי הכנסת קראו לחרם צרכנים נגד היטל הבצורת, קורא יו"ר מרכז השלטון המקומי לציבור להתעורר ולהביא לביטול היטל הבצורת. רשות המים בתגובה: "מהלכים אלה פוגעים במשימה הלאומית להביא לחיסכון במים"

רויטל חובל 18:0429.10.09
הזעקה הציבורית נגד היטל הבצורת מעלה הילוך: 122 אלף איש חתמו על עצומה נגד היטל הבצורת, כך נמסר  ממרכז השלטון המקומי. קול המחאה התגבר במיוחד לאור הידיעות כי צפויים שינויים בתעריפי המים כחלק מהרפורמה במים שתיכנס לתוקפה באחד בינואר 2010.

 

הרפורמה במים אמנם אינה כוללת שינויים דיפרנציאליים במחירי המים לתושבים בערים שונות, אבל מגוללת את המחירים הדיפרנציאליים על תאגידי המים. בצד מחירי ההתפלה שגוררים עימם עלויות גבוהות, צפויים מחירי המים לעלות.  

 

קבוצה של חברי כנסת קראה למרד צרכנים נגד היטל הבצורת. השלטון המקומי אף שלח חשבונות מים לחברי הכנסת במטרה להמחיש להם את גובה הקנס שידרשו אזרחי ישראל לשלם על מחירי המים.

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט: "מברך את חברי הכנסת שהצטרפו למאבק ומזכיר כי עוד לא מאוחר לבטל את היטל הבצורת. אם גם הציבור יגיב, נצליח ביחד להביא לביטול היטל הבצורת. היטל הבצורת הוא שערורייתי, אנטי סוציאלי ופוגע ישירות בצורה קשה בעיקר באוכלוסיית הנכים, המוגבלים ובמשפחות קטנות עד 3 נפשות".  

 

על פי נתוני השלטון המקומי, רק שליש מהטפסים ששלחו הרשויות המקומיות, מוחזרים אליהן. אחוז הירידה בצריכת המים עומד כיום על כ-17% לעומת התקופה אשתקד. בוחבוט קרא לציבור להתעורר מאדישותו ולחתום על העצומה האינטרנטית נגד היטל הבצורת.  

 

מרשות המים נמסר בתגובה כי: "היטל צריכה עודפת הנו חוק מחייב אשר חוקק ע"י הכנסת והוא נועד להתמודד עם תופעה חמורה של בזבזנות ושימוש לא יעיל במים, זאת על רקע משבר מים עולמי קשה, המאיים על מקורות המים של ישראל. חוק זה הוכח ככלי אכיפה אפקטיבי ביותר נגד בזבזנות מים ולראיה – היקף החיסכון הגדול במים מיום תחילת כניסת החוק לתוקף.  

 

עוד מסרה הרשות כי "לדאבוננו, מהלכים מאין אלה, פוגעים במשימה לאומית קשה ומורכבת שמטרתה להביא לחיסכון קבוע במים, אשר לשם השגתה, נדרשים אחריות ציבורית ודוגמה אישית. אנו מצטערים על כך שנבחרי ציבור מסוימים פוגעים במשימה לאומית זאת". 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x