$
בארץ

ועדת הכספים אישרה העברה תקציבית של 400 מיליון שקל לרשויות המקומיות

בשבוע שעבר עיכבה ועדת הכספים את ההעברה לאחר שמשרד הפנים סירב לפרט כיצד יחולקו הכספים. שר הפנים אלי ישי: יש להקים שולחן עגול לפתרון המשבר ברשויות

נעמה סיקולר 14:2816.09.09

ועדת הכספים אישרה העברה תקציבית של כ-400 מיליון שקל לרשויות המקומיות. זאת לאחר שבשבוע שעבר עיכבה הוועדה את העברת הכספים לאחר שמשרד הפנים לא העביר אליה את פירוט חלוקת הכספים.

 

הבוקר (ד'), לאחר שפורטה דרך החלוקה בפני וועדת הכספים ובמהלך דיון נוסף בוועדה בהשתתפות

שר הפנים, אושרה ההעברה.

 

2 מיליארד שקל כבר הועברו לרשויות המקומיות, שחתמו ביולי עם משרד האוצר על הסכם להעברת 2.4 מיליארד שקל כמענקי איזון לתקציביהן, והיתרה כאמור הועברה היום. יחד עם זאת 300 מיליון שקל של מענקי איזון עדיין שנויים במחלוקת בין האוצר למשרד הפנים מה שמבטיח כי הסכסוך לא ישכח בקרוב.

 

"אני קורא למשרד הפנים, משרד רה"מ והאוצר להקמת שולחן עגול לפתרון המשבר ברשויות המקומיות" אמר היום שר הפנים אלי ישי בוועדת הכספים בדיון בעניין השביתה ברשויות המקומיות. "יש שבר גדול בשלטון המקומי, הנתונים ידועים וברורים ואין מקום למשחקים. סיכמנו עם האוצר ערב התקציב שהתוספת למענקי איזון לרשויות המקומיות בגובה 300 מיליון שקל שניתה בשנים עברו, תמשך גם בשנים הבאות וקיימת מחלוקת על הסכום הזה".

 

"גם אם תיקח את ראש העיר הכי מוכשר את השר הכי מוכשר, באותה עירייה עם קיצוצים דרמטיים אי אפשר להחזיק מעמד. אם ראש עיר יתנהל לא נכון, תהיה ועדת קרואה, נפזר את המועצה, והוא ילך הביתה. אבל אם הכל מתנהל נכון לא נפזר עיריות רק בגלל שמענקי איזון לא חזרו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x