$
בארץ

ירידה של 10% בייבוא כלי רכב פרטיים באוגוסט

מתחילת השנה נרשמה ירידה של 24% בייבוא כלי רכב; לעומת זאת בייבוא מקררים נרשם בחודש שחלף זינוק של כ-45%

הדר קנה 14:2606.09.09

באוגוסט 2009 יובאו כ-12 אלף כלי רכב פרטיים - ירידה של כ-10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מדובר בהיקף יבוא הדומה לממוצע הרב-שנתי, על אף שביולי היקף הייבוא היה גבוה יותר עקב היערכות ענף הרכב לכניסת רפורמת המיסוי הירוק לתוקף.

 

ההכנסות מייבוא רכב ירדו באוגוסט

בשיעור גבוה יותר של כ-28%. ערך היבוא של כלי רכב ירד בכ-20%. אחת הסיבות לכך היא שבאוגוסט שוחררו מהמכס מכוניות זולות ונקיות שהמס עליהם הופחת. גם היחלשות הין והדולר (חלק גדול מכלי הרכב מיובאים לארץ במטבעות אלה) תרמה לגידול ביבוא כלי רכב.

 

לפי נתוני היבוא המצטברים מתחילת השנה, בינואר-אוגוסט 2009 יובאו כ-126.3 אלף כלי רכב (נוסעים ומסחרי) - ירידה של כ-24% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הסיבות לכך הן הירידה בהיקפי הפעילות במשק ובביקושים, משבר האשראי שצמצם באופן משמעותי את יכולת חברות הליסינג לרכוש כלי רכב ועוד.

 

לעומת זאת בייבוא מוצרי חשמל ואלקטרוניקה בחודש אוגוסט נרשמה מגמה מעורבת. כך למשל, ייבוא מקררים זינק בכ-44.5% , ייבוא מכונות כביסה עלה בכ-19%, יבוא מייבשי כביסה ירד ב-15% - וייבוא מדיחי כלים נפל בכ-13.5%. בייבוא טלוויזיות נרשמה עלייה של כ-33%, ובייבוא מכשירי ווידאו ו-D.V.D - גידול של כ- 2%.

 

בדומה לענף הרכב, גם באלקטרוניקה נרשמה ירידה בייבוא של מרבית המוצרים בינואר-יולי, למעט מקררים ומוצרי אלקטרוניקה בידורית, בהם חלה עלייה מתונה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x