$
קריירה

המדינה תסבסד שכר ל-100 מפוטרי הייטק שייקלטו במפעלי תעשייה מסורתית

מדובר בתוכנית שתקציבה צפוי לעמוד על כ-10 מיליון שקל, בשיתוף משרדי התמ"ת והאוצר. בן אליעזר: "המובטל ה'חדש' הוא איש הייטק בן 45-35 שהיה רגיל להשתכר שכר גבוה מאוד. תפקיד המדען הראשי לראות איך הוא מפנה את עיקר המשאבים לייצר כמה שיותר מקומות עבודה, בדגש על הפריפריה"

נעמה סיקולר ומאיר אורבך 15:3718.08.09

משרדי התמ"ת והאוצר יסבסדו שכר של 100 מפוטרי הייטק, שיעברו לעבוד במפעלי תעשייה מסורתית. מדובר בתוכנית שתקציבה צפוי לעמוד על כ-10 מיליון שקל. חלקו של כל אחד מהמשרדים במימון צפוי להיקבע בתקופה הקרובה.

 

"בתקופה האחרונה אנחנו מבחינים בשינוי בפרופיל של ציבור המובטלים",
אמר היום שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר במסיבת עיתונאים שכינס. "המובטל ה'חדש' הוא איש היי טק בן 45-35 שהיה רגיל להשתכר שכר גבוה מאוד. תפקיד המדען הראשי במשרד התמ"ת הוא להיכנס לנישה הזו ולראות איך הוא מפנה את עיקר המשאבים שלו לייצר כמה שיותר מקומות עבודה ובדגש על הפריפריה ולצורך הזה הוקמה גם התוכנית החדשה של הסבת עובדי מו"פ לפריפריה".

  

לדבריו, "משרד התמ"ת עובד בשיתוף פעולה די מלא עם האוצר שמבין שהבעיה הגדולה היום של המשק היא התעסוקה. עם זאת יש היום בקשות ראויות ב-2 מיליארד שקל שהצטברו אצל המדען הראשי ונדרשת תוספת תקציב של 450 מיליון שקל כדי להיענות לבקשות הטובות".

 

עוד אמר בן אליעזר, כי "מוקדם מדי לחשוב שהמשבר מאחורינו. אני מבין את האופטימיים שבינינו אבל צריך לחכות כמה חודשים ולראות שזה לא מוקדם מדי. אני הולך בכיס עם רשימה של מובטלים ומספר דורשי העבודה וזו המציאות היום מבחינתי. אומרים לי שיש התייצבות במספר המובטלים, אני עדיין בספק אם מספר המובטלים לא יגדל. כל השמחה היא מוקדמת לדעתי, מדי צריך לחכות".

  

המדען הראשי אלי אופר אמר כי "בשנה וחצי האחרונות החל משרד המדען הראשי לשים דגש יותר על עניין התעסוקה. כל מיליון שקל מתקציב המדען גורר 9 מועסקים ישירים ו-36 מועסקים לא ישירים. במקביל אנחנו מקפידים בצורה קיצונית על נושא האיכות. אנחנו לא סבורים שצריך להשקיע אין סוף של כסף אלא רק בפרויקטים טובים".

 

"היו לנו השנה הרבה יותר בקשות ראויות מאשר תקציב וצריך לזכור שהתקציב אושר רק לאחרונה", אמר אופר. "עשינו מאמץ לעמוד בביקושים: היקף הבקשות המאושרות עלה ב-44% ביחס לאשתקד והיקף הסכומים שכבר הועברו בפועל גדל ב-20%".

 

"יש פקק טכני בעניין תקציב משרד התמ"ת", אמר מנכ"ל המשרד שרון קדמי בהתייחס לטענה שקיימות עדיין חברות קטנות שלא קיבלו את התקציב שהובטח להן. "אנחנו מקווים שבימים הקרובים העניין ייפתר ונסגור את החלוקה הפנימית של תקציב משרד התמ"ת מול משרד האוצר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x