$
בארץ

ילדי שטראוס מוכרים חצי מחלקם בחברה המשפחתית

עדי ועירית שטראוס, ילדיו של מיכאל, מכרו כמחצית מאחזקותיהם בחברה המשפחתית שטראוס אחזקות מזון; השניים פתחו לפני שנה חברה משותפת שמקימה מלון דירות, ומתכוונים להיכנס לעסקי המסעדנות

נווית זומר, ידיעות אחרונות 12:1226.07.09

עירית ועדי שטראוס, ילדיו של מיכאל שטראוס, מכרו על פי הערכות את מחצית אחזקותיהם בחברה המשפחתית "שטראוס אחזקות מזון", המרכזת את כל אחזקות המשפחה בעסקי המזון (שטראוס גרופ כ־ 70% , חברת הגלידות 49% , ומחלבות הגולן, יצרנית חלב עמיד, 33% ).

 

עירית ועדי מכרו כארבעה

אחוזים כל אחד, וסך כל שווי המכירה מגיע לכ־ 100 מיליון דולר. נראה כי המכירה נועדה לשמש

את האחים בקריירה העצמאית שלהם: השניים הקימו לפני שנה חברה משותפת להקמת מלון דירות מפואר במרינה בהשקעה של מאות מיליוני שקלים, והם מתכוונים להיכנס לעסקי המסעדנות. המניות נמכרו בחזרה לשטראוס אחזקות מזון.

 

נודע כי מכירת חלקה של משפחת שטראוס בחברת הגלידות ליוניליבר תשמש להחזר אשראים שנטלה שטראוס אחזקות מזון בשנים האחרונות לצורך רכישה חוזרת של מניות בני המשפחה, שבחרו לנטוש את החברה או להקטין את אחזקותיהם בה.

 

עוד נודע כי בחמש השנים האחרונות נאלצה החברה המשפחתית לרכוש חזרה 40% ממניותיה, בשווי מוערך של כ-2 מיליארד שקל: 25% הן מניותיה של רעיה, שהתנגדה למיזוג ומכרה את כל חלקה. גם בתה נאווה מכרה

את כל חלקה, 8.3% מהמניות. בנוסף, נרכשו כעת גם כ-4% מעדי ו-4% מעירית, ובסך הכל 40.3% (כלומר, כיום נותרו בעלי המניות הגדולים במשפחה מיכאל, עפרה, ובניה של רעיה, גילי ורני). אחזקותיהם של עדי ועירית יחולקו כעת בידי שאר בני המשפחה.

 

בעבר חילקו רעיה ומיכאל לכל אחד מששת ילדיהם 8.3% ממניות שטראוס אחזקות מזון. כחלק מהסדרת היחסים

בתוך המשפחה הוחלט כבר לפני שנים כי כל בן משפחה שירצה לממש את חלקו יחויב למכור אותו לחברת האחזקות

המשפחתית כדי שזרים לא יחדרו אליה והשליטה בה תישאר בתוך המשפחה.

 

לצורך הרכישות השתמשה החברה באשראי בנקאי. שטראוס גרופ הבורסאית אכן מעניקה לחברה המשפחתית דיבידנד

 שנתי כולל של כ־ 250 מיליון שקל, לפני חלקו של הציבור, בתוספת ההכנסות מחברת הגלידות המוערכות בכ־ 50 מיליון שקל לשנה, בהן מתחלקת שטראוס עם יוניליבר. אבל הכנסות אלו לבדן אינן מכסות את הקרן ואת הריבית על האשראי הגדול שנלקח.

 

חברת יוניליבר העולמית הגישה למשפחת שטראוס הצעה לרכוש את חלקה, וההערכות הן כי המשפחה אכן תיענה לבקשה ותנצלאת ההזדמנות להקטין את האשראי בחברה הפרטית ולחסוך בריבית.

 

ראוי לציין כי מלבד שטראוס אחזקות מזון, יש למיכאל ולרעיה חברת אחזקות נוספת, ובה מרוכזות השקעות המשפחה, בשווי מאות מיליוני שקלים, שאינן בתחום המזון.

 

דובר שטראוס מסר כי "החברה אינה מגיבה לשמועות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x