$
סביבה

סולל מפתחת תחנות כוח היברידיות

חברת האנרגיה המתחדשת עתידה להתקין בקרוב תחנת כוח היברידית ניסיונית, שתפעל על בסיס אנרגיה סולרית וגז טבעי. התחנה תייתר את הצורך במערכות גיבוי כאשר אין די אור שמש להפעלת התחנות הסולריות

גולן חזני 21:3625.07.09

חברת סולל מבית שמש מפתחת תחנות כוח היברידיות שמסוגלות לפעול על בסיס אנרגיה סולרית וגז טבעי, ובכך לייתר את הצורך במערכות גיבוי כאשר אין די אור שמש להפעלת התחנה הסולרית. כך עולה מדברים שאמר בסוף השבוע אבי ברנמילר, מנכ"ל סולל, בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס

 

תחנות

הכוח יפעלו באנרגיה סולרית 70% מהזמן, וכדי להעלות את קצב היכולת לכ־80% מפתחת החברה יכולות לאגירת חום. "בקרוב נתקין בישראל תחנת כוח היברידית ניסיונית שתוריד את עלות ייצור האנרגיה בכשליש. החיסכון יגיע בעיקר כי המתקן יופעל כל היממה, לא רק בשעות היום", אמר ברנמילר.

 

נוסף על השדות הסולריים מספקת סולל קולטים סולריים, שהם כ־10% מתחנת הכוח. החברה כבר חתמה על שני חוזים לאספקת 260 אלף קולטים בספרד בשווי של 250 מיליון דולר. לפי רויטרס, הכנסות החברה במחצית הראשונה של 2009 יותר מהכפילו את עצמן לעומת שנת 2008 כולה. "אנחנו רוצים להמשיך לצמוח באותו קצב", אמר ברנמילר, וציין כי החברה רווחית. לפי הערכת מקורות בתעשיית האנרגיה, סולל רשמה הכנסות של 80 מיליון דולר בתקופה זו. עוד אמר כי החברה מאיצה את קצב בניית תחנות כוח סולריות תרמיות בספרד, וכי הוא מעריך שארצות הברית תהיה שוק היעד הבא לאנרגיה סולרית, לאור כוונתו של הנשיא ברק אובמה להאיץ את קצב ההשקעות באנרגיה מתחדשת.

 

החל בשבוע הבא תאיץ סולל את קצב הבנייה של מתקניה בספרד ל־3 מגה־ואט בשבוע לעומת 1.5 מגה־ואט כיום. לדברי ברנמילר, בשנה הבאה תנסה סולל להגיע לקצב בנייה של 15 מגה־ואט בשבוע.

 

סולל נשלטת על ידי הקרן הבריטית Ecofin, שרכשה את אחזקותיה בסולל ב־2008 ב־125 מיליון דולר. סולל שכרה את שירותיו של קרדיט סוויס כדי לאתר משקיע עבור החברה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x