משפט

עובדי נורטל: לבטל את ההחלטה לעבור לשבוע עבודה מקוצר

השבוע אושר לחברה מעבר לשבוע עבודה בן 4 ימים. כעת טוענים העובדים כי הבקשה לביהמ"ש בנושא היתה מטעה ולא כללה את כל העובדות

מארק שון 12:4416.07.09

עובדי חברת נורטל הגישו לפני שעה קלה בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה לבטל את אישור ביהמ"ש בשבוע האחרון למעבר לשבוע עבודה של ארבעה ימים. העובדים טוענים כי הבקשה שאושרה כללה הטעיות וחוסר ציון עובדות מהותיות.

 

50 מעובדי החברה, המיוצגים באמצעות עו"ד אופיר
רונן, טוענים כי שבוע העבודה המקוצר עלול לפגוע פגיעה בלתי הפיכה בחברה לאור העובדה שעובדים בכירים ביותר וחלק ניכר מעובדי המכירות שוקלים כיום את המשך דרכם בחברה בעקבות הפגיעה הקשה בשכרם.

 

חברת נורטל, הכוללת את נורטל נטוורקס ואת נורטל תקשורת ואחזקות,נכנסה להקפאת הליכים ב־19 בינואר השנה, וכנאמנים מונו עו"ד אבי פילוסוף ורו"ח ירון הר-צבי. בחודש מרץ אישר בית המשפט לנאמנים לפטר 30% מכוח האדם בחברה, ו-33 מתוך 123 עובדיה אכן פוטרו.

 

מרבית העובדים הממשיכים לעבוד כיום בחברה מתנגדים לקיצור שבוע העבודה, ואף הציגו חלופות טובות למניעת פגיעה בשכר העובדים ובזכויות הפנסיה שלהם. בניגוד למה שהנאמנים טוענים, נכתב בבקשה, מעבר לשבוע עבודה מקוצר יגרום להפחתה מיידית בהפרשות הפנסיה המופקדות בקרנות הפנסיה של העובדים וגם בפגיעה בשכר הקובע לחישוב הפנסיה.

 

העובדים מציינים בבקשה עוד, כי הנאמנים לא טרחו לציין שבמהלך תקופת ההקפאה נוצר עודף של 20 מיליון שקל בתזרים המזומנים של החברה, למיטב ידיעתם. העובדים כותבים, כי "דוח רבעון שני של שנת 2009 שנסגר בספרים הסתיים ברווח תפעולי חיובי וזאת אף בניגוד ומעל לציפיות הנאמנים כפי שפורסמו בדו"ח מס', 3 בעוד שהצפי לרבעון השלישי הינו רווח תפעולי של חמישה מיליון שקל".

 

מהנאמנים נמסר בתגובה: "הנאמנים פועלים לקיצוץ הוצאות החברה כדי להבטיח מקורות להסדר הנושים. במקום שהעובדים יברכו על פעולות החברה, בהנחיית הנאמנים ובסיוע הנהלת החברה, הם מלינים בלא כל סיבה. הנאמנים העמידו שתי חלופות בפני העובדים - מהלך פיטורין בהסכמה או מעבר לשבוע עבודה מקוצר. אחת מקבוצות העובדים, המיוצגת על-ידי עורך הדין דורון סטריקובסקי, נעתרה והסכימה לביצוע מהלך של מעבר לשבוע עבודה מקוצר.הנאמנים פנו לבית המשפט והציגו בפניו את החלופות השונות, והשופטת הנכבדה קבעה, בהחלטת ביניים, על מעבר לשבוע עבודה מקוצר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x