$
בארץ

קרן פלנוס תרכוש השליטה במפעל א.ג.מ בכרמיאל הנמצא בקשיים

קרן המזנין מבצעת השקעת פרייבט אקוויטי ראשונה. תזרים 12 מיליון שקל למפעל תמורת 85% מהמניות - ותוביל הליך הבראה עד למימוש

נעמה סיקולר 21:0303.01.09

קרן פלנוס "מצילה" את יצרנית המתכת מכרמיאל, א.ג.מ, מחדלות פירעון - ובתמורה הופכת לבעל המניות הגדולה בחברה. א.ג.מ מעסיקה 300 עובדים, ומחזור המכירות השנתי שלה צפוי להסתכם ב-120 מיליון שקל ב-2008.

 

בצעד חריג מבחינתה של קרן מזנין (קרן הנותנת הלוואות גישור חוץ בנקאיות),

החליטה פלנוס להזרים לחברה 12 מיליון שקל תמורת הקצאה של מניות - הליך שבסופו תחזיק ב-85% מהחברה.

 

פלנוס, מקבוצת ויולה, היא קבוצת הקרנות המובילה בישראל בתחום של מתן הלוואות על בסיס אקוויטי. הקרן העניקה לא.ג.מ הלוואה באמצע שנת 2007, אך ברבעון האחרון נקלעה החברה לקשיים ולא יכלה לעמוד בתשלומים לקרן פלנוס וגם לנושים מובטחים אחרים, בהם כלל ביטוח ומיטבית עתודות. החובות הגיעו ל-87 מיליון שקל.

  

מומי קרקו, שותף מנהל בפלנוס מזנין, אמר: "ראינו מפעל עם שורה של לקוחות יציבים כמו אלביט מערכות ומוטורולה, שנקלע לקשיים בחודשים האחרונים בגלל המשבר הכלכלי, ולמעשה לא יכל לשלם לספקים או לנושים שלו. זיהינו שבסיטואציה הזו או שהחברה הולכת לכינוס נכסים או שאנחנו מנסים להבריא אותה, והגם שאנחנו לא משקיעים בתחום הפרייבט אקוויטי וזוהי לנו ההשקעה הישירה הראשונה בחברה - החלטנו ללכת על זה על מנת להציל את החברה אבל גם את ההשקעה שלנו".

 

לדברי קרקו, פלנוס מתכוונת להוביל את החברה להליך הבראה וקיצוץ בהוצאות: "אנחנו לא מתכוונים לנהל את החברה לבדנו, וניעזר במנהלים הנוכחים שהיו גם הבעלים ויחזיקו מעתה ב-15% מא.ג.מ. המטרה היא להבריא את החברה, להכניס עוד לקוחות וכמובן להוביל מהלך של קיצוץ בהוצאות תוך כדי פיטורים מינימליים. המטרה בסוף היא לממש את ההשקעה או בהנפקה ציבורית, או באמצעות הכנסת משקיע אחר".

 

מפעל א.ג.מ מספק שירותי ייצור, הרכבה ואינטגרציה של מוצרים בענף המתכת. על לקוחותיו נמנים אלביט מערכות, קודאק, אורבוטק, מוטורולה, לומניס ועוד.

 

פלנוס מקבוצת ויולה מנהלת קרנות בהיקף כולל של כ-320 מיליון דולר, המעניקות אשראי לחברות סטארט-אפ טכנולוגיות ואשראי לחברות בשלות מתחום המסחר התעשייה והשירותים. פלנוס ביצעה עד היום 70 עסקאות. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x