$
בארץ

בעקבות המבצע: המפלגות מקפיאות את הקמפיינים

בעבודה, בקדימה ובליכוד הקפיאו את הקמפיינים בעקבות מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. לשכת שר הביטחון: "הוא מנתק עצמו מהקמפיין". בוטל סיור של נתניהו בברים בתל אביב

ynet 18:5127.12.08
עם פתיחתו של מבצע "עופרת יצוקה" בעזה, הודיעו שלוש המפלגות הגדולות על הקפאת הקמפיינים. ראשון היה שר הביטחון, אהוד ברק, שהודיע כי הוא מפסיק לחלוטין את פעילותו בקמפיין הבחירות של העבודה. מלשכתו נמסר כי "מצב הלחימה בדרום מחייב את שר הביטחון להתרכז כולו בפעילות הביטחונית ועד
להודעה חדשה הוא מנתק את עצמו מהקמפיין".  

 

גם בקדימה נקטו צעד דומה. יו"ר מטה הבחירות של קדימה, ח"כ דליה איציק, אמרה ל-ynet כי היא קוראת לכל המפלגות להשעות כל פעילות פוליטית במסגרת מערכת הבחירות לנוכח הלחימה בדרום, "ביום הזה כולנו צה"ל וכולנו תושבי מערב הנגב. אין מקום לפוליטיקה, וכולנו צריכים להתאחד מאחורי צבא ההגנה לישראל ומערכת הביטחון".

 

איציק הוסיפה כי "המערכת הפוליטית נהגה בחוסר אחריות מוחלט כאשר גררה את ישראל למערכת בחירות מיותרת בתקופה כלכלית וביטחונית מורכבת וקשה".

  

גם התנועה החדשה-מרצ הודיעה כי החליטה להשהות את קמפיין הבחירות בשל האירועים האחרונים. במרצ אמרו כי קיומו של כנס השקת הקמפיין, המתוכנן ליום שלישי, ישקל בהתאם להתפתחויות בגזרת הדרום.

  

הליכוד ביטל את כל אירועי הבחירות שהיו מתוכננים להערב בשל תקיפת צה"ל ברצועת עזה. בין היתר בוטל אירוע השקת קמפיין הצעירים בתל אביב, שבו היה אמור להשתתף יו"ר המפלגה בנימין נתניהו. נתניהו אמור היה לצאת לסיור ברים בתל-אביב, שבוטל בעקבות המצב הביטחוני. מהליכוד נמסר: "התנועה מחזקת את חיילי צה"ל ומפקדיו". 

 

בליכוד קיבלו החליטה רשמית להשהות את קמפיין "ציפי לבני - זה גדול עליה", שאמור היה להתחיל מחר. הם הורו להסיר מספר שלטי חוצות עם הסלוגן שעלו כבר בסוף השבוע. הקמפיין גרר ביקורת קשה, והיו בקדימה מי שהאשימו את נתניהו ב"שוביניזם חזירי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x