שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חשיפת "כלכליסט": מסתמן כי תוקם נציגות שלישית לישראל בסין

איך פותרים את הבזבוזים שהתגלו בעקבות חשיפת כלכליסט בנוגע לנציגות המסחרית של משרד התמ"ת בסין? הפתרון המסתמן הוא הקמת עוד נציגות, בעלות גבוהה, במרחק קטן מהנציגות הקיימת

נעמה סיקולר 07:5109.12.08

בעקבות חשיפת "כלכליסט" אתמול בנוגע לבזבוז הכספים על פתיחת הנציגות המסחרית השנייה של משרד התמ"ת בסין, נודע ל"כלכליסט" כי בסמוך לנציגות המסחרית תיפתח עוד נציגות, גם היא בעלות גבוהה, הפעם של משרד החוץ.

 

אתמול נחשפו ב"כלכליסט" שורה של טענות נגד העלויות הכרוכות

בהעסקתו של הנספח המסחרי החדש במדינה דני טל, ונגד העסקת אשתו הילה כנציגה של סוכנות תיירות ישראלית בסין. אחת הטענות היתה נגד עלויות העסקתו של טל, המתגורר בבייג'ינג ועובד בשנזן בדרום סין - טיסה שהוצאותיה למדינה (כולל אש"ל ומלון) עומדות על 2,000 דולר בכל פעם.

 

כעת מתברר שמשרד החוץ ומשרד התמ"ת, שמתנצחים ביניהם כבר שנתיים על אופי הנציגות הנוספת שתיפתח במדינה, כלכלית או מדינית - עומדים להגיע לסיכום שיאפשר כנראה לקצץ בעלויות העסקתו של טל ולמנוע את הנסיעות התכופות לדרום המדינה, אך גם סיכום זה עומד לעלות למשלם המסים אלפי דולרים בחודש.

 

בגואנדו, הסמוכה לשנזן, עומדת לקום נציגות שלישית במספר בסין, נציגות של משרד החוץ. אנשי המשרד כבר מסתובבים בעיר ומקדמים הקמת קונסוליה. בתשובה לשאלה מדוע צריך שתי נציגויות ישראליות בשתי ערים המרוחקות בסך הכל שעתיים נסיעה ברכבת זו מזו, התקשו אתמול במשרדים לספק הסברים. אחד הפתרונות היצירתיים שהעלו אנשי שני המשרדים בימים האחרונים הוא איחוד שתי הנציגויות לאחת, אולם כזו שבה יועסקו גם טל וגם נציגים של משרד החוץ, אף שהצורך בעוד נציגות מורחבת במדינה אינו ברור.

 

בתוך כך, בשיחה שניהל אמש עם "כלכליסט" דני טל השוהה בסין, הוא טען שהמאבקים בין שני המשרדים הם אלה שהביאו בסופו של יום למגוריו במלון בעלות חודשית של כ־6,000 דולר ולנסיעות התכופות והיקרות לדרום סין, שלהן מתנגד שגריר ישראל בסין. השגריר לא חותם לטל על עלויות האש"ל שאותן הוא משלם בינתיים מכיסו. בעבור המלון והטיסה משלמת המדינה.

 

טל טוען כי מאז הגיעו לבייג'ינג עשו נציגי משרד החוץ כל שלאל ידם כדי לחבל במינויו, וסירבו לאשר לו דירות שאותן ביקש לשכור, ולכן הוא מתגורר כחמישה חודשים בבית מלון. שיאם של האירועים, אומר טל, הוא הפגיעה בשמה הטוב של אשתו הילה, שאמנם מועסקת על ידי חברת הנסיעות דיזנהאוז יוניתורס בתפקיד שיווקי אולם מארגנת נסיעות תיירותיות לסין ולא נסיעות עסקיות, כך שקרבתו של בעלה לאנשי העסקים הסינים אינה יכולה לסייע לה בתפקיד.

 

במשרד החוץ אמרו כי הם ומשרד התמ"ת "מקיימים ביניהם יחסי עבודה מצוינים, ויחסים אלה יימשכו למרות חילוקי הדעות. צוותים של שני המשרדים מנהלים בימים אלה התייעצויות בשאלה כיצד להביא את המחלוקת לסיום הן מהבחינה התקציבית והן מהבחינה הפרסונלית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x