שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ביהמ"ש אילץ את עידן עופר לפרט הנפגעים מהסרט שיטת השקשוקה

בית משפט השלום בת"א חייב את איש העסקים לפרט מיהם בני משפחתו והחברות הקשורות אליו, שלטענתו נפגעו מסרטו של איש הטלוויזיה מיקי רוזנטל

מארק שון 18:0901.12.08

איש העסקים עידן עופר, מבעלי קבוצת האחים עופר, חוייב לפרט פרטים בנוגע לבני משפחתו ולפרט מיהן החברות הקשורות אליו, שלטענתו נפגעו מרדיפתו של איש הטלוויזיה מיקי רוזנטל. כך נקבע על ידי בית משפט השלום בתל-אביב.

 

עופר הגיש תביעת דיבה בסך מיליון שקל נגד רוזנטל בטענה שהוא
פועל נגד משפחתו באופן אובססיבי ומנצל את מעמדו בתקשורת כדי לפגוע בהם. התביעה הוגשה בתחילת השנה ורוזנטל טען כי מדובר בבריונות משפטית שפורסמה בסמיכות לסרטו "שיטת השקשוקה", שעסקה במשפחה ואף ערוץ תקשורת לא הסכים לפרסמה.

 

בכתב התביעה של עופר נכתבו אירועים שפגעו לטענתו במשפחה ומנגד רוזנטל ביקש שעופר יפרט באילו אנשים מדובר. עופר השיב על כך כי הוא "מזוהה בציבור" ובני משפחתו מוכרים.

 

בית המשפט החליט אחרת וקבע כי במידה ועופר טוען לפגיעה במשפחתו ובסביבתו, ולא רק בו אישית, עליו לפרט במי מדובר.

 

מקבוצת עופר נמסר בתגובה: "ראוי להזכיר שעיקר בקשתו של מר רוזנטל לדחות את התביעה על הסף ולהסיר אותה מבית המשפט נדחתה לפני מספר חודשים. במקרה זה מדובר בהליך מקדמי טכני אחד מיני רבים המתקיים בכל משפט אזרחי ולא מעבר. עובדה שבקשה טכנית קודמת אחרת זכה עידן עופר נגד רוזנטל ולא רק בתקשורת לבשר על ניצחון גדול".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x