$
בארץ

בלעדי: משרד הביטחון יפרסם מכרז לפנסיית אנשי הקבע

כיום מנוהלת הפנסיה על ידי מקפת ומגן זהב. המכרז אטרקטיבי בשל היקף ההפרשות הצפויות מאנשי הקבע

אמנון אטד 07:0005.11.08

אחד המכרזים החשובים ביותר בתחום החיסכון לטווח ארוך יחל בקרוב. ל"כלכליסט" נודע כי בשבועות הקרובים עומד משרד הביטחון לפרסם מכרז לבחירת קרן פנסיה אחת שתנהל את כל הפנסיה הצוברת של המשרתים בקבע.

כיום מנוהלת הפנסיה הצוברת של משרתי הקבע באמצעות הפקדות קבוצתיות של משרד הביטחון

בשתי קרנות: מקפת ומגן זהב.

 

מתחילת שנת 2004 החיילים שמצטרפים לשירות בצבא הקבע אינם מבוטחים בפנסיה תקציבית אלא בפנסיה צוברת. לפנסיה זו מאפיינים ייחודיים לשירות הקבע. כיום מבוטח כשליש ממשרתי הקבע בפנסיה צוברת, וההערכה היא שעד סוף 2010 יגיע שיעורם לכמחצית מכלל משרתי הקבע.

 

בשלב הראשון של המכרז יפרסם משרד הביטחון בקשה לקבלת מידע (RFI) מכלל הגופים הפעילים בתחום הפנסיה בישראל, וזאת במטרה לגבש מודל ניהול שיתאים לאופן השירות הייחודי של משרתי הקבע ויבטיח את ערכה הריאלי של הפנסיה שלהם בתקופות של טלטלה בשווקים הפיננסיים.

 

בשלב השני יפרסם משרד הביטחון מכרז פתוח. במסגרת חלק זה תיבחר חברה ישראלית אחת, והיא תהיה זאת שתנהל חשבונות אישיים לכלל המשרתים בקבע המבוטחים בפנסיה צוברת.

 

ההערכה בשוק ההון היא שהמכרז על ניהול הפנסיה של אנשי הקבע הוא במכרז אטרקטיבי ביותר. אוכלוסיית המשרתים בקבע נהנית משכר גבוה מהממוצע שיבוא לידי ביטוי גם בהיקף ההפרשות לפנסיה.

 

כמו כן כוללת קבוצת אנשי הקבע מספר גדול יחסית של עובדים שמשרתים בצבא כמה שנים ועוברים לעיסוקים מכניסים יותר בשוק האזרחי. עובדים אלה עתידים להמשיך עם קרן הפנסיה שתיבחר במסגרת המכרז גם בעיסוקיהם החדשים. במקומם צפוי הצבא לקלוט משרתי קבע חדשים שגם הם יצטרפו לאותה קרן פנסיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x