שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

כלל מציעה לשלם 25 מיליון שקל להכי ישיר

הכי ישיר טוענת כי קרסה כתוצאה מקנוניה בין כלל להפניקס שפעלו, לטענתה, בכדי לגרום להתמוטטותה, משום שהתחרתה בהן על שוק פוליסות ביטוחי המשכנתאות

ענת רואה 08:2121.07.08

חברת הביטוח כלל מציעה לשלם כ-25 מיליון שקל לסוכנות הביטוח שקרסה הכי ישיר, כפשרה בהליכים המשפטיים בין הצדדים - כך נודע ל"כלכליסט".

לפי ההצעה, תשלם כלל 5 מיליון שקל להכי ישיר, בכפוף לכך שסכום זהה ישולם על ידי חברת הביטוח הפניקס. בנוסף, כלל הסכימה לוותר על תביעת חוב
שהגישה נגד הכי ישיר בסכום של כ-20 מיליון שקל.

 

ההליך המשפטי בין הכי ישיר לכלל מתנהל בפני הבורר השופט בדימוס שאול ברנר שדן בתביעה בסך 206 מיליון שקל שהגישה הכי ישיר באמצעות עו"ד אופיר נאור. הכי ישיר, שנשלטה על ידי שאול פסטרנק, טענה כי כלל, שמיוצגת ע"י עו"ד בעז בן-צור, הפרה הסכמים שנכרתו עמה. החברה מנוהלת כיום על ידי מפרק - עו"ד רונן מטרי.

 

הכי ישיר העלתה טענות דומות גם נגד חברת הביטוח הפניקס, ואלו מתבררות בהליך גישור בפני עו"ד אלקס הרטמן. לפי טענת הכי ישיר, כלל והפניקס פעלו במשותף בכדי לגרום להתמוטטותה, משום שהתחרתה בהן על שוק פוליסות ביטוחי המשכנתאות.

 

בשבועות האחרונים הגישה כלל חוות דעת מומחה בה הוערך השווי של הכי ישיר לפני הקריסה בסכום שבין 0 ל-30 מיליון שקל. ככל הידוע הצדדים לא הצליחו עד כה להגיע להסכמות שיאפשרו לסכם את פרטי הפשרה, וההליך בשלב זה נמשך.

 

עוה"ד בן־צור ונאור סירבו להגיב. עו"ד צפריר נגבי ממשרד פישר-בכר-חן המייצג את הפניקס מסר כי התקיימו מגעים בין הצדדים אך הסכום ביחס להפניקס נמוך משמעותית מהנטען.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x