$
רכב

נישה חדשה בייבוא המקביל: יבוא מכוניות מארצות הברית לאירופה

בעקבות האיסור לייבא לישראל מכוניות אירופיות דרך ארה"ב, עומדת חברת יבוא אישי ישיר למכור באירופה מכוניות אמריקאיות, ואף לבחון דרכים לייבא לישראל מכוניות יוקרה יפניות באמצעות חברות אירופיות

תומר הדר 20:4118.06.08

הצטמצמות שוק הייבוא האישי גורמת ליבואנים לחפש פתרונות יצירתיים: ל"כלכליסט" נודע שחברת יבוא אישי ישיר, הנמנית על יבואני הרכב המקבילים הגדולים בישראל, עומדת לייבא מכוניות מארצות הברית שיימכרו לצרכנים באירופה.

 

הרחבת הפעילות לאירופה נובעת מהצרת צעדיהם של היבואנים

המקבילים, עליה הוחלט בחודש אפריל השנה, כאשר החל משרד התחבורה באכיפת תקנה האוסרת יבוא מכוניות המיוצרות באירופה דרך ארצות הברית. "בימים אלה התחלנו במגעים עם מספר גופים גדולים באירופה ובארצות הברית כדי להתחיל בייבוא מסודר של מכוניות בין שתי היבשות", סיפר היום (ד') שי הרשקוביץ, מנכ"ל יבוא אישי ישיר.

 

בנוסף, התייחס הרשקוביץ לפלח שוק בו יבואני רכב מקבילים ישראלים לא היו פעילים עד כה. "התחלנו במגעים ליצירת קשרים עם ספקי רכב ביפן. מגעים אלה מסובכים ביותר בגלל העובדה שמכוניות חדשות נמכרות ביפן עם הגאים בצד ימין, כנהוג בבריטניה". הרשקוביץ מסביר, כי המפתח לייבוא מכוניות מיפן הוא התקשרות עסקית עם נציג אירופאי, שמקבל את המכוניות מן היצרן היפני עם הגה שמאלי, כנהוג בארץ. 

 

לדברי הרשקוביץ, לאחרונה ביססה חברת יבוא אישי ישיר קשרים עסקיים עם חברה אירופית העוסקת בשינוע ומכירת מכוניות. הוזלת העלויות המתאפשרת כתוצאה מהתקשרות זו מאפשרת יבוא של מכוניות מאירופה, בעיקר בדגמי היוקרה, במחירים זולים בהשוואה למחירי היבואן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x