סגור

הג'וב החדש של משה בר סימן טוב: המשנה למנכ"ל כלל ביטוח

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר יכהן בתפקיד תחת המנכ"ל יורם נוה, ויחליף את דיויד ארנון. בנוסף ישמש בר סימן טוב כמנהל חטיבת הבריאות של כלל ביטוח, ובכך תבוטל תוכנית החברה להטמיע את המחלקה במערך התביעות

משה בר סימן טוב מגיע לעולם הביטוח. מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר יצטרף לכלל ביטוח כמנהל חטיבת הבריאות וישמש גם כמשנה למנכ"ל החברה, יורם נוה.


בר סימן טוב מחליף את דיויד ארנון, שהודיע על רצונו לעזוב את תפקידו ב-4 בינואר, לאחר מעט יותר משנתיים. מינוי בר סימן טוב מביא גם לשינוי בארגון מחדש של כלל. לאחרונה התלבטו בכלל לגבי האפשרות להטמיע את מחלקת הבריאות בחברה לתוך מערך התביעות, אך עם גיוס בר סימן טוב, החברה הודיעה כי תותיר את מערך הבריאות על כנו.

2 צפייה בגלריה
יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים
יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים
(צילום: עמית שעל)
בר סימן טוב, כלכלן בהכשרתו, כיהן כמנכ"ל משרד הבריאות מאז 2015 ושימש כמנכ"ל הראשון במשרד שאינו בעל הכשרת רופא. המנכ"ל לשעבר פרץ לתודעת הציבור על רקע התפרצות נגיף הקורונה וההחלטה של משרד הבריאות לתמוך בסגר הרמטי כדי להילחם בהתפשטות הנגיף. בר סימן טוב כיהן בתפקיד עד מאי 2020, עם דעיכת השפעות הקורונה בגל הראשון.
פרט לכך שכיהן כמנכ"ל משרד הבריאות ב-2020, עת התפרצות נגיף הקורונה, שימש בר סימן טוב גם כציר כלכלי בשגרירות ישראל בוושינגטון ומשנה לממונה על התקציבים במשרד האוצר. לאחר פרישתו ממשרד הבריאות הציע ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו לבר סימן טוב לכהן כפרויקטור הקורונה – אך זה סירב.

2 צפייה בגלריה
משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות
משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות
משה בר סימן טוב
(צילום: אוראל כהן)

בתקופת כהונתו כמנכ"ל משרד הבריאות התמקד בר סימן טוב בין היתר ברפואה מונעת. נציין כי חברת הביטוח תחת ארנון אכן קיימה פיילוטים של רפואה מונעת, כאשר ההנחה היא שפרויקטים אלו יקבלו משנה תוקף תחת בר סימן טוב.