$
הייטק בפקקים

הייטק בפקקים

דאטה בשירות הרפואה: מתי נוכל להעביר לרופא מידע מהשעון החכם?

אפליקציות שונות עוזרות לנו לנטר פעולות שבעבר לא היה עליהן מידע, אבל הנתונים לא מגיעים אל הרופא. פודקאסט הייטק בפקקים בודק מתי זה ישתנה

שירות כלכליסט 15:2720.01.22

בשנים האחרונות אנחנו נוטים לנטר הרבה מהפעילויות שלנו שעד כה לא היו מנוטרות. משקל הגוף שלנו מנוטר באמצעות משקלים חכמים שעוקבים אחר פרמטרים נוספים, כמו מאסת שריר ואחוז שומן. השינה מנוטרת באמצעות הסמארטפונים שלנו והרגלי הספורט ומספר הצעדים היומי בעזרת השעונים החכמים. המשוגעים לדבר מתעדים את גם הרגלי התזונה שלהם ומקפידים על דיאטות שמומלצות להן על ידי אפליקציות שונות. אבל כשאנחנו מגיעים לרופא כל המידע הזה נשאר מחוץ לקליניקה. מדוע? והאם אנחנו בתחילתה של קבלת החלטות רפואיות מותאמות אישית מבוסס מידע?

 

 

 

 

פודקאסט "הייטק בפקקים" מארח את אלון בלוך, מנכ"ל ומייסד שותף ב- K health, יוניקורן ישראלי שבונה אלגוריתם של צ'טבוט שמספק תשובות לשאלות רפואיות ומנסה להביא את הרפואה מבוססת הנתונים אל תוך הקליניקה. מבוטחי מכבי ככל הנראה מכירים את K מתוך האפליקציה שלהם. ל-K יש שיתופי פעולה משמעותיים בארה"ב עם בלו קרוס, מאיו קליניק ועוד והם אוספים מידע של מיליוני מבוטחים.

 

האם בעתיד עבודת הרופא תוחלף באמצעות אלגוריתם? או שבינה מלאכותית תהווה טכנולוגיית עזר בלבד? מתי יהיה ניתן להתקשר לרופא ולהצביע על חיווי שמגיע מהשעון החכם?

 

 

כל מה שחדש, מעניין ומיוחד בהייטק הישראלי
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x