$
קוקיז

כלכליסט-טק

הגיע השלב שבו חברות ישראליות הופכות מנטרפות לטורפות

פודקאסט קוקיז: במקום לחפש אקזיט, החברות הישראליות רוכשות חברות אחרות בעסקאות ענק - מתי נראה חברה מקומית בשווי של 100 מיליארד דולר?

עומר כביר ושירלי זינגר 14:3515.11.21

העסקה שבמסגרתה רכשה למונייד הישראלית חברה אמריקאית בחצי מיליארד דולר ממקדת את תשומת הלב בתופעה שהגיחה בשנה האחרונה בהייטק הישראלי: במקום להימכר בכמה עשרות מיליוני דולרים, חברות ישראליות רוכשות חברות אחרות בעסקאות של מאות מיליוני דולרים. "הן קונות, אגרסיביות, משתלטות על שווקים, רוצות להיות הסיילספורס או הגוגל הבאה. מאוד רעבות", מסביר מאיר אורבך ,עורך ההייטק של כלכליסט, שגם מעריך בזהירות: אנחנו בדרך לחברה ישראלית בשווי של 100 מיליארד דולר.

 

 

 

 

וגם: תחקיר של הוול סטריט ג'ורנל חושף את הכסף האמריקאי שעומד מאחורי ההתרחבות המואצת של תעשיית השבבים בסין והמאמצים של בייג'ינג להגיע לדומיננטיות עולמית בתחום. עומר כביר מסביר למה זה כל כך מלחיץ את הממשל האמריקאי, ולמה זה צריך להדאיג גם אותנו.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

השבוע בקוקיות: עומר על הפודקאסט שחושף את הקשר המפתיע בין המדריך לטרמפיסט בגלקסיה לאלון מאסק, ושירלי זינגר ממליצה לא להחמיץ את הפצ'ה קוצ'ה שיתקיים בפעם ה-22 בתל אביב - אירוע אמנות רב תחומי בכל קונספט ייחודי.

x