$
הייטק בפקקים

הייטק בפקקים

מצטרפים, אבל לא מספיק: מדוע מספר הערבים בהייטק עדיין נמוך

סצינת ההייטק במגזר הערבי עוברת שינוי עצום בשנים האחרונות והקורונה מדגישה את הצורך ברובוטים - הנושאים החמים בפודקאסט "הייטק בפקקים"

שירות כלכליסט 13:5421.06.20

מספר הערבים שעובדים בהייטק זינק בשנים האחרונות, ועדיין מדובר בכמות נמוכה יחסית. למה זה קורה? הפודקאסט "הייטק בפקקים" בודק את הנעשה בסצנת ההייטק במגזר הערבי, עם פאדי אלבורה, מקים Talenteam.

 

נושא נוסף בתוכנית - רובוטים. העלייה בתוחלת החיים, הזדקנות האוכלוסייה ומשבר הקורונה גורמים לנו לחשוב על כיוונים חדשים לטיפול במבוגרים - לצורך הטיפול היומיומי ולהפגת הבדידות. איך מעצבים רובוט שאמור להחליף אינטראקציה אנושית? והאם אפשר לחוש חיבה והדדיות כלפי רובוט? רותי אביטל, מעצבת חווית משתמש באינטואישן רובוטיקס, מסבירה על התחום.

 

 

 

 

00:00:00

פתיחה וחדשות השבוע עם שקד דמבו

המתיחות בין פייסבוק לנשיא טראמפ, כופר של רבע מיליון דולר וגיוס פאגאיה

 

00:09:42

רותי אביטל, מעצבת חווית משתמש באינטואישן רובוטיקס

איך הופכים רובוטים לאנושיים?

אנחנו רגילים לתקשר עם ממשקים דיגיטליים. אבל איך מתקשרים עם רובוטים שאמורים להבין אותנו ולהתחבר אלינו, איך מעצבים חווית משתמש שיגרום לרובוט לענות על צרכים פסיכולוגיים, איך מלמדים את הגיל השלישי לדבר עם רובוטים?

 

00:25:30

פאדי אלעוברה, מקים ומייסד טאלנטים, מדבר על סצינת ההייטק הערבית, על סיליקון ואדי ועל השינוי העצום בשוק העבודה הערבי ממצב של בערך 350 עובדים בהייטק הערבי ב-2008 ל-6,500 מהנדסים ב-2019. איך זה קרה? איזה פוטנציאל אדיר יש בטלאנטים הערבים? ומדוע הרבה חברות מפספסות אותו?

 

 

כל מה שחדש, מעניין ומיוחד בהייטק הישראלי
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

הייטק בפקקים הנה שילוב של תכנית רדיו ופודקאסט בשידור חי. אנחנו משדרים ברדיו תל אביב בתדר 102 ובמקביל בפייסבוק לייב באצטדיון הסטארט-אפ ובעמוד הפייסבוק של כלכליסט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x