$
חדשות התקשורת

משרד התקשורת מאפשר ל-HOT להשתמש בתשתיות בזק לפריסת סיבים אופטייים

ההוראה החדשה תאפשר לחברת הכבלים לעמוד בהתחייבויותיה לפריסה ב-221 ישובי פריפריה אליהן היא אינה מגיעה כיום. לעומת זאת, לפי ההוראה, בזק לא תוכל לעשות שימוש בתשתיות של HOT

אביב גוטר 12:2801.02.18
משרד התקשורת קובע כי HOT תוכל לבצע שימוש בתשתית בזק לצורך עבודות פריסת סיבים אופטיים – כך עולה ממכתב ששלח מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, מימון שמילה, לשתי החברות.

 

תיק השירות "שימוש בתשתיות פיזיות" ברפורמת השוק הסיטונאי מסדיר את אופן ביצוע השימוש בתשתיות הפאסיביות (הקנים בהם עוברת תשתית בזק) של בזק ו-HOT בידי ספקיות השירות. כלומר, ספקיות תקשורת המעוניינות להקים רשת עצמאית משלהן כמו סלקום ופרטנר יכולות לבצע עבודות הנחת על גבי התשתיות של חברות בעלות התשתית, אולם התיק קבע כי בזק ו-HOT לא יוכלו להשתמש זו בתשתיותיה של זו.

 

מההוראה החדשה עולה כי HOT תוכל לבצע עבודות בתשתית בזק, אולם בזק לא תוכל לבצע עבודות בתשתית הוט. המהלך נועד לקדם האצת פריסת סיבים אופטיים של הוט, בעיקר באזורים אליהם HOT לא מגיעה – 221 יישובים בפריפריה שעל פי תנאי הרישיון של הוט מחויבת להגיע אליהם במסגרת חובת הפריסה האוניברסלית.

 

 

 צילום: shutterstock

 

לאחרונה חתם שר התקשורת, איוב קרא, על מסמך הדוחה שוב בחצי שנה את חובת הפריסה של הוט על לבחון מחדש את חובת הפריסה האוניברסלית. פריסת התשתיות ביישובים אלו כרוכה בהוצאה כספית משמעותית המוערכת במיליארד שקל, לה אין היתכנות כלכלית. מתן אפשרות להוט לפרוס סיבים על גבי התשתיות של בזק אמורה לקדם את פריסת הסיבים בפריפריה אולם מהמסמך עולה כי המשרד לא מחייב את הוט לפרוס רק במקומות שבהן היא לא פרוסה אלא בכל הארץ.

 

במסגרת הדיונים שנערכו בנושא בזק התנתה כי השימוש בתשתיותיה על ידי הוט ייעשה רק באזורים בהם HOT אינה מספקת שירות, אולם המשרד הבהיר כי הוראות חוק התקשורת מחייבות את בזק לאפשר ל-HOT לעשות שימוש בתשתיות של בזק בכל מקום.

 

מבזק נמסר בתגובה כי "משמעות החלטת משרד התקשורת היא כי HOT תוכל להמשיך לא לפרוס את התשתיות שלה בפריפריה ובכך לפגוע בתושבים, בתחרות בשוק התקשורת ובפיתוח התשתיות במדינת ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x