$
הכסף

בעלי לאומי קארד יוכלו לבחור את הקוד הסודי, בקרוב גם בכאל ובישראכרט

על מנת לשנות את הקוד הסודי, יתבקש המשתמש להקליד את הקוד הישן ואת הקוד החדש שבחר. מיד בתום ביצוע פעולה זו, הקוד החדש ייצרב על גבי הצ'יפ שבכרטיס האשראי

רעות שפיגלמן 17:0703.05.17

כל מי שברשותו כרטיס אשראי, יוכל לבחור את הקוד הסודי (קוד בן 4 ספרות) של כרטיס האשראי שלו, זאת בניגוד למצב כיום, שבו החברה המנפיקה בוחרת עבור בעל הכרטיס את הקוד. כך, חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד תאפשר החל מהשבוע הקרוב למחזיקי כרטיסי האשראי שהונפקו על ידה להחליף את הקוד הסודי.

כך דיווחה היום (ד') החברה. גם בשתי חברות כרטיסי האשראי הנוספות, כאל וישראכרט, יבצעו מהלך דומה.

 

בחברת כאל מהלך דומה מיועד להתבצע בשנה הקרובה במסגרת תוכנית העבודה השנתית. אצל השחקנית השלישית, ישראכרט, המהלך צפוי אף הוא להיות מיושם בשנה הקרובה.

לאומי קארד לאומי קארד

 

את הקוד, שהוא בן 4 ספרות, יוכלו להחליף מחזיקי כל סוגי הכרטיסים של החברה, על כלל המותגים השונים כרטיסים בנקאיים והן חוץ-בנקאיים, באמצעות כספומטים של סניפי בנק לאומי. על מנת לשנות את הקוד הסודי, יתבקש המשתמש להקליד את הקוד הישן ואת הקוד החדש שבחר. מיד בתום ביצוע פעולה זו, הקוד החדש ייצרב על גבי הצ'יפ שבכרטיס האשראי, ובלאומי קארד מציינים שהקוד החדש יעמוד בכל תקני אבטחת המידע המחמירים. בנוסף יתאפשר למי שמחזיק מספר כרטיסי אשראי של לאומי קארד- לבחור קוד זהה עבור כל הכרטיסים. החלפת הקוד לא תהיה כרוכה בתשלום עמלה.

 

בהתאם לדו"ח הכספי של השנה שחלפה (2016) מספר הכרטיסים שהונפקו על ידי לאומי קארד עומד על 2.58 מיליון כרטיסים – מה שמייצג נתח שוק של 28% . כמות הכרטיסים שהונפקו על ידי חברת כאל היא 2.46 מיליון (נתח של 27%) , וכמות הכרטיסים שבשוק שהונפקה על ידי ישראכרט עומדת על 4.2 מיליון כרטיסים (נתח של 46%).

 

הרקע למהלך נעוץ בכניסתו הצפויה של תקן ה- EMV. תקן זה שמיושם כבר במדינות אירופה, מחייב את הלקוח להקיש את הקוד הסודי שלו בעת ביצוע עסקה בבית עסק. כיום, בישראל, לא נדרש הלקוח למסור את הקוד שלו. לכן, מהלך זה נועד לאפשר למחזיקי הכרטיסים לזכור את הקוד הסודי ביתר קלות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x