$
אפליקציות

טים קוק: בעתיד נאפשר לכם למחוק אפליקציות מובנות מהאייפון

מנכ"ל אפל אמר שחלק מהאפליקציות שמגיעות ביחד עם מכשירי iOS כרוכות ברכיבי חומרה ומחיקתן תשבש את פעילות המכשיר. ואולם, אמר שאחרות לא צפויות לגרום סיבוכים ולפיכך תתאפשר הסרתן, לבחירתכם

רפאל קאהאן 12:5416.09.15

חדשות טובות למי ששונא את אפליקציות האייפון הקבועות: אפל תאפשר בעתיד למשתמשים למחוק אפליקציות מובנות, כך אמר מנכ"ל החברה טים קוק בראיון לאתר באזפיד.

לדבריו, אפל לא מאפשרת למשתמשים לבחור אילו יישומים מובנים למחוק משום שחלק מהאפליקציות מחוברות לתכונות חיוניות של iOS, אשר תצריך שינויים מהותיים במערכת ההפעלה. במקרים אלה, המחיקה עלולה לגרום לתקלות ובעיות במכשירים. ואולם, הוסיף, ישנם יישומים מובנים אחרים שניתן להסיר ללא חשש - ואפל עתידה לאפשר זאת.

 

האייפון לדגמיו האייפון לדגמיו

 

עניין האפליקציות המובנות הפך לאחת מהתלונות העיקריות בקרב משתמשי המובייל בעולם: אלו הן אפליקציות שמגיעות מותקנות מראש על הטלפונים ולא ניתן למחוק אותם מבלי לפרוץ את המכשיר - למרות שבמקרים רבים אין שום צורך ביישומים מבחינת המשתמש. יצרניות האנדרואיד משתמשות ביישומים אלה כדי להכווין גולשים לשירותים מקוונים כחנויות תוכן שהן מפעילות, כדי להגדיל רווח פוטנציאלי.

 

בשתי הגרסאות האחרונות של iOS נוספו למערכת מספר אפליקציות שונות כיישום הבריאות והכושר, הפודקאסטים ויישום הסנכרון עם אפל ווטש - שאמנם נראים שימושיים לחברה אך אינם רלוונטים לכל משתמש (למשל, אדם שאין בכוונתו לקנות אפל ווטש ממש לא צריך אפליקציית שליטה בו).

 

הודעת קוק היא בגדר חדשות טובות למשתמשי iOS, אך חשוב לזכור שיש תכונות במכשירי אפל עליה לעולם לא תסכים לוותר - כמו למשל, שליטה בחייגן או בהודעות. החברה צפויה להמשיך לחסום את האפשרות לשלב חייגני צד שלישי - למרות שיש בהם שורה ארוכה של יתרונות שאין בחייגן אפל הסטנדרטי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x