$
אפליקציות

Tidal זורם לישראל: שירות הסטרימינג של ג'יי זי זמין בארץ

השירות מאפשר האזנה למוזיקה וצפייה בקליפים במחיר של החל מ-30 שקל בחודש - זול אף מהמחיר בארצות הברית. לצד הראפר המפורסם, מחזיקים בטיידל גם ריהאנה, מדונה, חברי קולדפליי ואמנים אחרים

עומר כביר 12:4730.04.15

Tidal, שירות הסטרימינג של הראפר האמריקאי ג'יי זי, זמין מהשבוע גם בישראל. המחיר: החל מ-29.9 שקל לחודש. השירות, שהוקם על ידי חברה שבדית-נורבגית, הושק לראשונה בסתיו שעבר. ברבעון הראשון של 2015 הוא נרכש על ידי חברה בשליטת הראפר ואיש העסקים שון קרטר (המכונה ג׳יי זי) ובמרץ הושק במיתוג מחודש.

מיתוג זה שם דגש רב על היותו של השירות בבעלות אמנים ויוצרים בולטים, ולצד קרטר מחזיקים בטיידל גם ריהאנה, קניה ווסט, אלישיה קיז, מדונה, חברי להקת קולדפליי ואחרים. בניגוד לשירותים מתחרים דוגמת ספוטיפיי, טיידל לא מציע מנוי חינמי (פרט לתקופת ניסיון בת 30 יום), ומתגאה בכך שהוא משלם את התמלוגים הגבוהים ביותר לאמנים.

 

ג'יי זי ג'יי זי צילום: אי פי איי

 

מאז ההשקה מחדש מוביל קרטר מהלך להרחבת הנוכחות הבינלאומית של השירות, ועתה הוא מגיע גם לישראל. משתמשים מקומיים יכולים להשתמש בשירות באפליקציה או ברשת ולבחור באחד משני מסלולים.

 

מסלול הפרימיום, שעלותו 29.99 שקל בחודש, מאפשר האזנה באיכות סטנדרטית לכל השירים שמוצעים בשירות, צפייה באיכות HD באלפי הקליפים שזמינים בו וגישה לרשימות השמעה שיצרו מומחים. תמורת 59.99 שקל לחודש ניתן להצטרף למסלול HiFi, שמאפשר בנוסף לתכונות מסלול הפרימיום גם האזנה לשירים באיכות גבוהה במיוחד.

 

באופן יוצא דופן ומשמח, מחירי השירות בישראל נמוכים לעומת ארה״ב שם עומדת עלות מסלול הפרימיום על 9.99 דולר (כ-38 שקל) בחודש, וזו של המסלול היקר יותר על 19.99 דולר (כ-77 שקל).

 

טיידל מצטרף לכמה שירותי מוזיקה בינלאומיים שנכנסו לישראל בשנים האחרונות. בדצמבר 2012 החלה אייטיונס, חנות המוסיקה הפופולרית של אפל, לפעול בישראל ושנה אחר כך הצטרף אליה גם שירות הסטרימינג rdio. עם זאת, שירותים בולטים כמו ספוטיפיי, פנדורה או שירותי הסטרימינג של אפל - Beats ו-iTunes Radio - לא זמינים בצורה מסודרת לגולשים ישראלים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x