$
אפליקציות

ווינדוס 8 תכלול פיצוץ מן העבר: יישום המחברת הדיגיטלית של מכשיר ה-Courier

מיקרוסופט אמנם גנזה עוד ב-2010 את מחשב הלוח שפיתחה, בעל שני מסכים בתצורה של ספר - אך יישום הפתקים החברתי הייחודי שלו יעבור התאמה מיוחדת לטאבלטי ווינדוס 8 וישולב בכל שירותי מיקרוסופט המקוונים

הראל עילם 13:1523.09.12
קבוצת פיתוח קטנה הכריזה בסוף השבוע על "פרויקט אוסטין", אפליקציית פנקס רשימות שמיועדת לווינדוס 8. ייחודה של האפליקציה הוא במקורותיה: היא מגיעה ישירות מה-Courier, פרויקט טאבלט ייחודי בעל שני מסכים שמיקרוסופט הציגה - וביטלה - בעשור הקודם.

 

מכשיר ה-Courier הופיע לראשונה ב-2009 והיה בעל עיצוב ייחודי - טאבלט בעל שני מסכים, בגודל ובצורה של ספר. בניגוד למחשבי הלוח בני זמננו, הוא נועד ליצירת תוכן ולא רק לצריכתו - הודות לשלל אפליקציות שמאפשרות עבודה משותפת. כל התצוגה שלו היתה משטח עבודה פתוח עליו היה ניתן לכתוב, לצייר ולרשום הערות - כמו מחברת דיגיטלית. כיום, לגלקסי נוט מבית סמסונג ולמספר מכשירים אחרים יש אפליקציה שעובדת בצורה דומה.

 

קליפ הדגמה של הקורייר, מנוחתו עדן
 

אוסטין תאפשר למשתמשים ליצור דפי מחברת בצורה נוחה, לקשקש עליהם, לכתוב הערות ונוסחאות מתמטיות, לדפדף בין הדפים, לשלב בקלות תמונות ואלמנטים גרפיים לתוך המחברת, לשלוח דפים לחברים ולשתף אותם דרך במייל ובשירותי ענן כמו סקיידרייב, למחוק דפים מיותרים ועוד. המשתמשים גם יכולים לבחור את העיצוב, סוג הפונט והעט הדיגיטלי ואף את סוג הנייר.

 

 

לצלם במכשיר אחד, להציג במכשיר אחר

 

ג'ורג פריירה, חבר בצוות הפיתוח ++Visual C ואחד ממפתחי אוסטין, כתב בבלוג החברה: "אנחנו מאמינים בעיצוב האלגנטי של עט ונייר, וזה מה שניסינו ליצור כאן". הוא הבהיר כי אוסטין לא אמור להתחרות באפליקציות שיתוף הקיימות של מיקרוסופט, כגון פונקציות השיתוף באופיס 365, או באפליקציית פנקס הרשימות הדיגיטליות OneNote.

 

אוסטין תהיה חלק אינטגרלי מווינדוס 8 ותשולב בכל השירותים המקוונים של מערכת ההפעלה. משתמשים אף יוכלו לשלוח תמונות ישירות מהמצלמה של מכשירי ווינדוס פון 8 לתוך דף פתוח באוסטין. את השם הרשמי והסופי נגלה כנראה בקרוב והחברה כבר שחררה את קוד המקור של הפרויקט בקהילת המפתחים שלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x