אמנות ועיצוב

חתן פרס ישראל בעיצוב דן ריזינגר הלך לעולמו בגיל 85

ריזינגר היה מוכר בעיקר הודות לכרזות ולסמלים הרבים שעיצב, בהם סמל תיאטרון הבימה, עיטור העוז, הגבורה והמופת לצה"ל

רעות ברנע 19:0626.11.19

חתן פרס ישראל המעצב והאמן דן ריזינגר הלך היום לעולמו בגיל 85. ריזינגר היה מוכר בעיקר הודות לכמות המכובדת של הלוגואים והסמלים שעיצב לגופים שונים, מצה"ל ועד תיאטרון הבימה. הוא אחראי, למשל, לעיצובם של עיטור העוז, המופת והגבורה בצה"ל, עיצוב סמלי תחרות המכביה, בולים ישראליים שונים, סמל תיאטרון הבימה, כרזות של חברת אל-על ועוד.

 

 

דן ריזינגר דן ריזינגר צילום: תומי הרפז

 

 

הוא נולד בשנת 1934 בסרביה (אז יוגוסלביה) ועלה לארץ בשנת 1949. בתחילת שנות החמישים, בהיותו בן 16 בלבד, למד בבצלאל ציור, פיסול ועיצוב כרזות בהנחייתם של מרדכי ארדון, זאב בן צבי, יעקב שטיינהרט ורודי דיין. לאחר מכן היה אחראי במהלך שירותו הצבאי על העיצוב הגרפי בחיל האוויר. בהמשך חי ועבד בבריסל, שם גם הוצגה תערוכת הציורים הראשונה שלו, ובלונדון. בשנת 1967 פתח את הסטודיו שלו בת"א והיה אחד ממייסדי הירחון "את".

דן ריזינגר דן ריזינגר צילום: תומי הרפז

 

 

 

בעשורים האחרונים הציג ריזינגר בעיקר בחו"ל, ובשנת 2014 הציג את תערוכת היחיד הגדולה האחרונה שלו במוזיאון ישראל בשם "סימני דרך: 60 שנות עיצוב של דן ריזינגר" שסיכמה שנים ארוכות של עבודה, עיצוב ואיור עבור המוסדות החשובים בארץ.

 

השפה הויזואלית של ריזינגר, צבעונית, מינימליסטית ומדויקת השפיעה על דורות שלמים של מעצבים בארץ. הלוויתו תתקיים מחר (רביעי) בשעה 14:00 בבית העלמין החדש ברמת השרון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x