$
אוכל

לטמפרר אונליין: לקונדיטור אלון שבו יש אתר חדש

מקרואסון ועד מקרון - כוכב האינסטגרם שבו ילמד את רזי המקצוע אונליין באתר Hands On: "זו אנטיתזה לסרטוני ‘Tasty’ השטחיים"

רעות ברנע 08:2423.06.19

"כבר כמה שנים יש פה טרנד של אפייה עצמית - גם בגלל האינסטגרם וגם משום שאין בארץ מספיק מקומות שעושים מתוקים ומאפים איכותיים", אומר השף־קונדיטור אלון שבו, שלפני כשבועיים השיק את אתר Hands On, שהוא למעשה סדנת קונדיטוריה בשלט רחוק (ב־19 שקל לחודש). באתר מוצגים המתכונים בסרטונים של עד חצי שעה המכילים הסברים סופר־מפורטים, שנערכו היטב, ומלבד זאת שבו נותן מענה לשאלות של גולשים בכל העולם בכל שעות היממה, ובקרוב ישווק חבילות מוצרי אפייה לבית הלקוח. "זה מוצר שהוא אנטיתזה לסרטוני 'טייסטי', שאני לא מכיר הרבה אנשים שהצליחו לבשל באמצעותם".

  

שבו. "לאנשים יש חשש מקונדיטוריה, ובלי עזרה מתאימה - הם מוותרים" שבו. "לאנשים יש חשש מקונדיטוריה, ובלי עזרה מתאימה - הם מוותרים" צילום: מתן כץ

 

הדבר הראשון שבולט ב־Hands On הוא האסתטיקה, ממש כמו בקינוחים שהביאו 32.5 אלף עוקבים לחשבון האינסטגרם של שבו. כשהוא מטמפרר שוקולד, הוא עושה זאת בניקיון חריג, וכשהוא מניח פרחים על טארטלטים, הוא שובר שיאי עדינות. בין הלהיטים: הטארטלטים המקושטים, רובם בצורות גיאומטריות, עוגות המוס עם הגלסז'ים החלקים והמקרונים הצבעוניים. "המקרונים הם הכי פופולריים. אנשים אומרים שהמתכון שלי הוא היחיד שעובד להם. גם בטמפרור שוקולד יש לי שיטת קסם שעושים במיקרוגל".

 

שבו (29) הוא מסיפורי ההצלחה הגדולים של סצנת הקולינריה העכשווית, וזה עוד מבלי שתהיה לו פלטפורמה שבה הוא מוכר את היצירות שהוא מכין. הוא נולד להורים בעלי קייטרינג, אבל למרות האהבה לאוכל הלך ללמוד רפואת שיניים. תוך כדי הוא החל לעבוד במסעדות חדר האוכל ושולחן של עומר מילר, ואחרי שברח מהמטבח כל עוד נפשו בו, הסכים מילר לתת לו צ'אנס באגף הקונדיטוריה. משם הדרך אל לב הקונצנזוס היתה קצרה. היום הוא מעביר סדנאות, מנחה תוכניות אפייה בערוץ פודי ומשתף פעולה עם מסעדות כמו TYO וסו בינג, שמגישה קינוחי שלג קוריאניים.

 

קינוחים של שבו. "יש לי שיטת קסם לטמפרור שוקולד במיקרוגל" קינוחים של שבו. "יש לי שיטת קסם לטמפרור שוקולד במיקרוגל" צילום: נעה קסטל גיא כהן

 

את Hands On הוא הקים מתוך תחושה שלאפייה יש נטייה להפחיד. "לאנשים עדיין יש חשש מקונדיטוריה, ואם אין להם עזרה ויזואלית או מענה מיידי לשאלות — הם מוותרים. אתה צריך להיות מדויק מאוד. אבל ברגע שיש לך את הסקילס, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. אני נותן מסגרת, בית, שבתוכו אפשר להשתגע ולהיות יצירתי, ובמקום להלחיץ אני מנסה להנגיש, להקליל, ללמד שיטות שאולי לא מקובלות אבל מביאות לתוצאות מעולות".

 

למי בדיוק האתר מיועד?

 

"לכולם. כרגע הוא מכיל שיעורי בסיס וכמה שיעורים למתקדמים, ובקרוב נפרסם שיעורים מורכבים יותר. דבר גדול נוסף הוא שנתחיל לשווק חבילות מוצרים שיגיעו ללקוח בתוך 24 שעות. אנחנו כבר לא חיים בעולם שצריך ללקט בו דברים או לחכות שבועיים למוצרים מאמזון, זה בלתי נסבל. אז יהיו קיטים לכל שיעור או נושא, כך שאם מישהו רוצה להכין מקרונים, הוא גם יקבל ערכה עם כל חומרי הגלם הנחוצים".

 

שבועיים אחרי השקת האתר, ששבו מפעיל גם עם בן זוגו שמנהל את האופרציה, כבר יש לו מאות מנויים. "זה אובר־וולמינג ברמות, אבל זה הדבר הכי חשוב לי כרגע. אני אובססיבי, הולך לישון מאוחר מאוד כי כרגע אני עונה על רוב השאלות באתר, גם למנויים בסין, קנדה וצרפת. ככה זה, אני עובד בשביל המנויים שלי".

   

לבשל כמו שף בקליק

 

אתרי לימוד מובילים בעולם

 

Masterclass: שיעורים בתחומי התרבות השונים - ממשחק עם נטלי פורטמן, דרך כתיבה עם ג'ודי בלום ועד בישול ואפייה עם גורדון רמזי. בין השפים המובילים הנוספים: תומס קלר ודומיניק אנסל.

 

Udemy: כ־65 אלף שיעורים הקשורים באוכל - מייצור בירה ביתית ועד הכנת ארוחות אסייתיות מורכבות.

 

האוניברסיטה של Top Chef: אפליקציית קורסים אינטראקטיביים שמעבירים מתמודדי עבר בתוכנית הריאליטי האמריקאית "Top Chef".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x