$
כושר

הכידון שהכי מתאים לי: איך להמנע מפציעות ברכיבה על אופני כביש

בבואנו לבחור אופני כביש נביא בחשבון את מידות הגוף שלנו, אופי הרכיבה והמהירות שאנו מורגלים אליה

ארי תדהר 08:2314.05.19

רכיבה על אופני כביש היא חוויה נהדרת, אך חשוב להכיר כמה נקודות לפני שאנו רוכשים את הכלי המתאים. אם לא תהיה התאמה של כלי הרכיבה לצרכינו וליכולותינו, לא ניהנה ברכיבות ממושכות ונסתכן בפציעה או בפגיעה בבטיחות בגלל שליטה לקויה.

 

 

עדיף שרוכבים מתחילים ירכשו אופניים בתקציב נמוך, תוך הקפדה על המידה שלהם, הגיאומטריה של השלדה וכיוון המכלולים עבור מידות הגוף.

רכיבה בכביש. אי־התאמה של הכלי תגרום לחוסר שליטה צילום: אי.אף.פי רכיבה בכביש. אי־התאמה של הכלי תגרום לחוסר שליטה צילום: אי.אף.פי צילום: אי.אף.פי

  

לאחר שהחלטנו על התקציב, נבחר באופניים שמתאימים לאופי הרכיבה המתוכנן שלנו. לרוכבים במסלולים הרריים יתאימו יותר אופניים קלים בגיאומטריית שלדה שמתאימה יותר לטיפוס. לרוכבים שאוהבים מישורים ומהירויות גבוהות יתאימו אופניים אווירודינמיים. לרוכבים חזקים בעלי שליטה טובה באופניים וניסיון רב יתאימו אופני "נגד השעון" המאפשרים תנוחה רכיבה מאוד "קרבית" שמאפשרת מהירויות גבוהות לאורך זמן.

 

אפשרות נוספת היא לבחור באופניים שמתאימים גם לשטח קל, כמו אופני "גראבל". אך יש להביא בחשבון כי הם מהירים יחסית לאופני שטח ואטיים מאופני כביש.

 

לא משנה באילו אופניים נבחר - התאמת המכלולים עבורנו היא קריטית. הדרך המדויקת והנכונה לעשות התאמה כזו היא על ידי מודד מקצועי בעזרת מכשור ייעודי, שיבדוק את רמת הכושר, הגמישות, היכולות והצרכים שלנו, ויעזור לנו להחליט אילו אופניים מתאימים יותר עבורנו. יש בארץ כמה מומחים ומכונים העוסקים בתחום. מי שאינו מעוניין במדידה יסודית רצוי שיקבל ייעוץ בחנויות אופניים מקצועיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x