$
אוכל

המסעדנים ביטלו את ההשבתה בשבוע האירוויזיון

עמותת "מסעדנים חזקים ביחד" הוקמה לפני כשנה בעקבות גל של היטלים וגזרות שהוטלו על המסעדנים; לדברי חבריה, הם החליטו למצות את המגעים שהם מקיימים וממתינים לממשלה החדשה

רעות ברנע 14:0002.05.19

עמותת "מסעדנים חזקים ביחד" הודיעה היום (ה') כי היא מבטלת את תכניותיה להשבתת מחאה בשבוע האירוויזיון: העמותה הוקמה לפני כשנה כתוצאה מגל של היטלים וגזרות שמטילה המדינה על המסעדנים, כמו חוק הפיקדון, היטלי העובדים הזרים והפסיקה החדשה בנוגע להסדר תשלום הטיפים למלצרים. לדברי נציגיהם, הם בנתיב הידברות וממתינים לממשלה החדשה.

 

 

 

מאז שהוקמה פועלת העמותה בשני מישורים: הראשון הוא ניסיון לשינוי באמצעות הידברות עם שורה של מקבלי החלטות: חברי כנסת, שרים בממשלה, חברי עיריות ומועצות ואחרים, והשני הוא שורה של פעולות מחאה שמטרתן להעלות על סדר היום את המצוקה בה הם שרויים, מצוקה שהביאה לסגירתם של עשרות בתי עסק בתחום המזון בשנתיים האחרונות. בחנוכה האחרון, למשל, מחו באמצעות החשכה יזומה של מאות מסעדות למשך שמונה דקות, ובסוף דצמבר יצרו בכיכר הבימה מיצב של עשרות מצבות, על כל אחת נכתב שמה של מסעדה שנסגרה בשנים האחרונות.

 

ארכיון ארכיון צילום: צביקה טישלר

 

 

לפני מספר שבועות הודיעה העמותה כאמור כי כחלק מהחרפת המאבק הם ינקטו בהשבתה יזומה של מסעדות בת"א במהלך שבוע האירווזיון, מהלך משמעותי כיוון שמדובר בשבוע בו ע"פ כל התצפיות יהיה עמוס במיוחד במסעדות בעיר הודות לאלפי תיירים שעתידים להגיע אליה.

 

תומר מור, מבעלי בית הקפה "ג'רמיה" בת"א וממנהיגי המאבק, אמר היום כי העמותה החליטה לסגת בינתיים מעניין ההשבתה היזומה ולהמשיך לפעול

בנתיב ההידברות בלבד: "מאז תוצאות הבחירות אנחנו ממשיכים בדיאלוג בו התחלנו עם נבחרי ציבור, ואנחנו הולכים בכיוונים חיוביים כדי לקדם את העשייה. במימוש המחאה המתוכננת כרגע יש אולי הרבה אפקט ציבורי ותהודה בינלאומית אבל יכולת החיבור שלה לשטח היא נמוכה, כיוון שאין ממשלה פעילה ואנחנו מבינים את זה.

 

"אם בהמשך נראה שיהיה צורך אנחנו נחזור לצעדי המחאה, אבל כרגע מדובר במחאה שתגיע לחלל ריק. ספציפית כרגע אנחנו מבינים שיש אירוע משמח ואנחנו ניקח חלק בחגיגה הזו של המדינה, אבל ברגע שתהיה ממשלה חדשה אנחנו מקווים שנוכל להתחיל לממש את הדרישות שלנו.

 

"חשוב לציין כי מאות מסעדות ברחבי העיר והארץ כן הביעו נכונות והסכימו להשתתף במחאה, היתה הענות מאד גדולה, אבל כרגע החלטנו ללכת על הפן האחראי והשקול יותר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x