שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כושר

שוחים עם הזרם: איך לספור בריכות בלי טכנולוגיה

גם ללא שעון חכם ניתן לספור בריכות באופן יעיל ומדויק: דעו את קצב השחייה הממוצע שלכם ועקבו אחריו בכל 100 מטר

ארי תדהר 08:1812.02.19
אחת המשימות הסיזיפיות והמתסכלות בשחייה היא ספירת הבריכות. המטרה שלה היא לאפשר לנו לעקוב אחר המרחק שגמאנו וכך למפות את הקצבים שבהם אנו שוחים ואת ההתקדמות שלנו. אבל אף שנדמה שמדובר בפעולה פשוטה, ככל שהמרחק עולה, קשה יותר לספור. אז כיצד נוכל לעשות זאת ללא טעויות?

 

הדרך הנוחה ביותר היא כמובן שימוש בטכנולוגיה. שעונים חכמים יכולים לעשות עבורנו עבודה קלה ומדויקת, וישנם גם כאלה שמשלבים פונקציות מגוונות ומתאימים לענפי ספורט נוספים. ואולם, לטובת השחיינים שאינם מקצועיים ולא מעוניינים להשקיע בהם כסף, מצאנו גם כמה פתרונות אלטרנטיביים.

 

מעקב אחרי זמן השחייה המצטבר. גם סטיות קלות בקצב לא ישבשו את הספירה מעקב אחרי זמן השחייה המצטבר. גם סטיות קלות בקצב לא ישבשו את הספירה צילום: שאטרסטוק

 

הדרך הידועה היא פשוט לומר לעצמנו שוב ושוב את מספר הבריכה לכל אורכה, מה שנקרא "לספור בלב". אפשר לספור בריכות כפולות, אך כאן עלינו להישאר מרוכזים פי שניים.

 

הדרך הפחות מוכרת, שהיא יעילה ומדויקת הרבה יותר, היא לחלק את מקטע השחייה הארוך למקטעים שווים קצרים יותר ולמדוד אותם על פי זמן השחייה הממוצע שלנו למקטע. כלומר, אם קצב השחייה שלנו הוא למשל 2:10 דקות ל־100 מטר, נוכל להציץ בשעון הקיר הדיגיטלי בבריכה או לענוד שעון סטופר פשוט, ובהתאם לזמן המצטבר להבין כמה בריכות חלפו. כל סטייה שהיא לא תחרוג מהזמן הממוצע שלנו ל־100 מטר ולכן אין סיכוי שנתבלבל. ב־6:33 דקות, לדוגמה, נדע שעברו 300 מטר ולא אחרת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x