$
אמנות ועיצוב

5 חודשים אחרי הגריסה: הציור של בנקסי מוצג שוב לציבור

הציור "ילדה עם בלון", שנגרס על ידי האמן באירוע השערורייתי שהתרחש באוקטובר האחרון, מוצג כעת במוזיאון בעיר הנופש הגרמנית באדן-באדן - כאשר הרצועות הגרוסות שלו מידלדלות מתחתיו. מנהל המוזיאון: "מנסים להיצמד לגישתו של בנקסי, של דמוקרטיזציה של האמנות"

שירות כלכליסט 20:2205.02.19

ציורו של האמן בנקסי, "אהבה בפח הזבל" (Love is in the Bin), מוצג בפעם הראשונה מאז שגרס את עצמו במהלך מכירה פומבית. העבודה ההרוסה חלקית הוצגה לציבור היום (ג') ב-FriederBurda Museum שבבאדן-באדן, עיר נופש בדרום מערב גרמניה. במוזיאון דיווחו על "תחרות קשה" על תואר המוסד הראשון שיציג את העבודה.

 

 

 

הציור הגרוס עולה מחדש על הקיר הציור הגרוס עולה מחדש על הקיר צילום: גטי

 

 

בנקסי הדהים את עולם האמנות באוקטובר האחרון כאשר ציורו מ-2006 החליק לתוך מכשיר גריסה שהיה חבוי בתוך מסגרתו, לאחר שנמכר במכירה פומבית תמורת 1.4 מיליון דולר. תמונות מבית המכירות הפומביות סות'ביז בלונדון הראו את המכשיר, שנתקע במהלך פעולתו; בנקסי טען מאוחר יותר שכוונתו הייתה שהציור ייגרס כולו.

 

מנהל מוזיאון פרידר-בורדה, הנינג שאפר, אמר לכתבים שצוותו פתח את המסגרת כדי להוציא ממנה את מכשיר הגריסה והסוללות שלו לפני התערוכה. הציור מוצג כאשר הרצועות הגרוסות שלו מידלדלות מתחתיתו, בדיוק כפי שנראה בבית המכירות כאשר נלקח מהתצוגה על ידי עובדיו.

  

אירוע הגריסה באוקטובר האחרון, בלונדון. לפי הערכות, שוויו של הציור רק עלה בעקבות התערבותו של בנקסי אירוע הגריסה באוקטובר האחרון, בלונדון. לפי הערכות, שוויו של הציור רק עלה בעקבות התערבותו של בנקסי צילום: Banksy

 

 

"אנו מצפים לעניין רב מצד הציבור, במיוחד של צעירים ומעריצי בנקסי. בד בבד, אנו מתנגדים לפיתוי להציג את התמונה כמו אות ניצחון. זה בהחלט מנוגד לכוונותיו של האמן", אמר שאפר. "אנחנו מנסים להיצמד לגישתו של בנקסי, של דמוקרטיזציה של האמנות, ואנו דנים כעת כיצד להפוך את התמונה לנגישה לכמה שיותר אנשים".

 

העבודה, שנודעה קודם לגריסתה בשם "ילדה עם בלון", מראה ילדה מושיטה ידה לעבר בלון אדום בצורת לב, והתבססה על ציור קיר מ-2002 של האמן. היא קיבלה כותרת חדשה לאחר המכירה הפומבית. בעליה של התמונה, שזוהה רק כ"אספן אמנות אירופי", המשיך עם המכירה על רקע השערות שערכה עלה בעקבות התערבותו של בנקסי. Love is in the Bin תוצג בבאדן-באדן עד ה-3.3, אז תעבור לתצוגה ב-Staatsgalerie בשטוטגארט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x