$
אמנות ועיצוב

ציור של בנקסי נהרס - רגע אחרי שנמכר תמורת 1.2 מיליון דולר

הציור "ילדה עם בלון" הושמד בבית המכירות סות'ביס בלונדון - ככל הנראה על ידי האמן עצמו - באמצעות "מכשיר שניתן היה להפעיל מרחוק והוסתר בתוך המסגרת". "נפלנו קורבן למתיחה של בנקסי", הודו בסות'ביס, "אנחנו מנסים להבין מה זה אומר במובן של מכירות פומביות"

שירות כלכליסט 12:2006.10.18

ציור של אמן הגרפיטי בנקסי נהרס אתמול, ככל הנראה על ידי האמן המסתורי עצמו. הציור, "ילדה עם בלון" (Girl With Balloon), נהרס בעת שאוחסן בבית המכירות הפומביות סות'ביס בלונדון.

 

 

 

התקרית אירעה מיד לאחר שהציור נמכר לקונה טלפוני עבור 1.2 מיליון דולר, אז חלק ממנו נקרע, כך לפי סות'ביס. "נפלנו קרבן למתיחה של בנקסי", הודה אלכס ברנציק, ראש מחלקת האמנות העכשוויות בסות'ביס אירופה, במסיבת עיתונאים שהתקיימה בסיום המכירה הפומבית.

 

התמונה "ילדה עם בלון אדום" שנמכרה במכירה פומבית ונהרסה על ידי האומן התמונה "ילדה עם בלון אדום" שנמכרה במכירה פומבית ונהרסה על ידי האומן

 

 

בפייננשל טיימס דיווחו כי הציור נקרע על ידי מכשיר שניתן היה להפעיל מרחוק, שככל הנראה הוסתר בתוך המסגרת. "אין לנו ניסיון במצב כזה...שבו ציור נקרע באופן ספונטני לאחר שנמכר בסכום מהגבוהים עבור האמן. אנחנו מנסים להבין מה זה אומר במובן של מכירות פומביות", הוסיף.

 

בסות'ביס ציינו עוד כי שוחחו עם הקונה, שלדבריהם הופתע מהסיפור. "אנחנו בדיונים לגבי הצעדים הבאים", סיכמו. עם זאת, יש שטוענים כי ייתכן והמעשה רק העלה את שווי הציור, שכן הוא כרגע חלק מאחת המתיחות הגדולות ביותר שבוצעו בשוק האמנות.

 

הציור, שמציג ילדה שאיבדה בלון אדום בצורת לב, נרכש על ידי סות'ביס ישירות מהאמן ב-2006. בנקסי, הוא אמן רחוב שעלה לגדולה הודות ליצירות פרובוקטיביות ולעיתים פוליטיות שהוא מצייר על חומות ברחבי העולם. הוא שומר בקנאות על זהותו, מה שככל הנראה עוזר להעלות את הביקוש ליצירות.

 

עוד קודם לכן הפכה ג'ני סאוויל לאמנית החיה שמכרה את הציור היקר ביותר, זאת לאחר שהפורטרט העצמי שלה Propped נמכר ב-12.4 מיליון דולר. עם זאת, היא עוד רחוקה מהשיא לאמן החי, שעומד על 58.4 מליון דולר ששילמו עבור פסל של ג'ף קונס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x