$
כושר

אימון אישי: ניפגש בסיבוב

שיטת ג'ירוטוניק משקמת את הגוף ומשחררת חסימות באמצעות תנועות מעגליות

סיון אבוקאי 08:1312.09.17

ג'וליו הורבאט, ממציא הג'ירוטוניק, היה סולן בלט שנפצע. הוא פיתח את השיטה כחלק מהשיקום שלו ושילב לכדי שיטת תנועה חדשה אלמנטים מהמזרח כמו יוגה וטאי צ'י לצד כאלה מהמערב כמו בלט וקינזיולוגיה.

 

השיטה מבוססת על תנועות מעגליות וספירליות, בדגש על האגן ושליטה במערכת הנשימה. התנועות המעגליות שונות מאלו הליניאריות ומביאות לשיפור טווח התנועה במפרקים, בעמוד השדרה ובאלסטיות הגוף.

 

כתבתנו במהלך האימון. במבט ראשון המיטות מזכירות מתקן עינויים כתבתנו במהלך האימון. במבט ראשון המיטות מזכירות מתקן עינויים צילום: ענר גרין

 

 

במבט ראשון המיטות בסטודיו הזכירו לי מיטת עינויים מימי הביינים. מדובר במיטת עץ שאליה קשורות גומיות ורצועות אלסטיות המונעות

באמצעות משיכת ידית בצורה מעגלית.

 

תמר שטיין קסמן, מאמנת ומסמיכת מורים בשיטת ג'ירוטוניק ובעלת הסטודיו, לימדה אותי בהדרגה לשלוט בתפעול המיטה במקביל לנשימה. העבודה העיקרית נעשתה מתוך חיזוק שרירי הבטן העמוקים ביותר.

 

בתחילה התחושה היתה קצת מוזרה, אבל בתוך כמה סיבובים הפנמתי את הרעיון ואף ביקשתי להעלות את רמת ההתנגדות. שטיין קסמן: "השיטה יועדה במקור לרקדנים ואתלטים, אבל היום היא מיועדת לאנשים הזקוקים לשיקום במצבים שונים. ג'ירוטוניק מחזקת, משחררת ופותחת את החסימות בגוף תוך כדי תנועה מעגלית וזורמת". האימון מומלץ לכולם, אך במיוחד לבעלי בעיות אורתופדיות ולעוסקים בפעילות גופנית אינטנסיבית.

 

פרטים: סטודיו 8, רחוב יהודה המכבי 47 תל אביב. 250 שקל לאימון פרטי, 100 שקל לקבוצתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x