שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כושר

אימון אישי: האביר העמל

תתעלמו מהשריון, החרב והקסדה. אימון קרבות האבירים הוא ספורט לכל דבר

רעות ברנע 09:5313.01.15
"קרבות אבירים הם ספורט לכל דבר", אומר מיכאל בריטבסקי, מאמן אימוני קרב מגע אבירים בחיפה. "זה ספורט אתגרי מאוד, שמלבד העבודה הפיזית דורש גם הרבה טכניקה ואסטרטגיה".

 

אימוני קרבות האבירים מתבססים על שני סגנונות מוכרים - קרב מגע וסיף. אורכו של כל אימון הוא שעתיים, ובתחילתו עובדים על חימום ומתיחות. בהמשך עובדים על טכניקות מקרב המגע והסיף ועל קרבות המבוססים על נשק רך - מקלות או סכיני גומי. חלקו האחרון של האימון, שמיועד למתקדמים, הוא החלק שבו הם עוטים על עצמם את שריון האבירים ומקיימים קרבות אמיתיים. "הביגוד והאביזרים זהים לאלה שהאבירים במאה ה־17 היו משתמשים בהם", מסביר בריטבסקי, "את הכל אנחנו תופרים לבד, אפילו את התחתונים. משקלו של השריון הוא 30 ק"ג, לכן יש עבודה מאומצת של סיבולת".

 

קרבות אבירים. האימון מתבסס על אלמנטים משני סגנוות מוכרים: קרב מגע וסיף קרבות אבירים. האימון מתבסס על אלמנטים משני סגנוות מוכרים: קרב מגע וסיף צילום: אלעד גרשגורן

 

אף שמדובר ב־30 ק"ג נוספים, האימונים מיועדים לכולם. "לאדם ששוקל 50 ק"ג יהיה קשה יותר להשתתף, בגלל המשקל של השריון, אבל האימון עצמו מיועד לכולם, בכל משקל. מבחינה פיזית זה דומה לאימוני קרוספיט, שעובדים על כל שרירי הגוף בדופק שעולה ויורד לסירוגין. גם ללא השריון מדובר באימון אינטנסיבי מאוד".

 

פרטים: 250 שקל לחודש. יד לבנים 196 חיפה. 054-7376937 או 052-4526286.

 

מד קלוריות: באימון של שעה שורפים 450–1,000 קלוריות

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x